تبلیغات
تعاون و تعاون گران استان کردستان - تعاونو علی البر والتقوی
امروز : | آخرین بروز رسانی :
موضوعات
برگزاری آزمون صنایع دستی در روستای بیساران مورخ 26/2/1390(1) گزارش سفر مقام عالی وزرات تعاون و هیئت همراه به شهرستان سروآباد(1) تعاونو علی البر والتقوی(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها1(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها 2(1) تماس با اداره کل تعاون استان کردستان و شهرستانها(1) اطلاعات عمومی شهرستان مریوان(1) وضعیت زمین و زلزله در منطقه سروآباد(1) دریاچه زریبار و تاریخچه آن(1) ٩٣ درصد جمعیت سروآباد در تعاونی‌ها عضویت دارند .(1) نمایی از شهرستان سروآباد و تاریخچه آن(1) پیشینه تاریخی اورامانات(1) موقعیت جغرافیای شهرستان مریوان(1) 60 مورد از بایسته های نظام مالی شرکت های تعاونی(1) موقعیت جغرافیایی شهرستان سروآباد(1) بازارچه ها تدبیری برای معیشت مرزنشینان و امنیت مناطق مرزی(1) مالیات بر درآمد اتفاقی(1) مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی(1) پرسش و پاسخ مالیاتی 2(1) مرجع حل اختلاف مالیاتی (ماده 244 تا 251 قانون مالیاتهای مستقیم) :(1) مواد 189 الی 202 قانون مالیاتی (مواد بخشیدگی قوانین مالیاتی)(1) ماده 131 قانون مالیات مستقیم(1) وزیر تعاون خبر داد:معافیت مالیاتی تعاونی ها در سال آینده(1) اعمال ۲۵ درصد تخفیف مالیاتی تعاونی‎ها(1) مزایای تشکیل شرکتهای تعاونی(1) ویژگیهای تعاون(1) کاهش قیمت محصولات تعاونی ها با هدفمندی یارانه ها(1) روستای دیوزناو(1) ظرفیت خالی دربخش پرورش ماهیان سردآبی کردستان به انتظار بهره برداراست(1) بزرگترین مجتمع پرورش ماهی خاورمیانه نیازمند اعتبار است(1) رئیس اداره تعاون سروآباد گفت: به زودی کلنگ 96 واحدی مسکن مهر سروآباد به زمین زده می‌شود.(1) تیر سال ۹۰ آخرین فرصت تعاونی‌ها برای اخذ اعتبار ایران کد(1) اساسنامه شرکت های تعاونی در سال 89(1) حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی(1) عملکرد تعاونی های مرزنشین تا 30/9/88(1) ‹‹ دستورالعمل تشكیل تعاونیها ››(1) بایسته های بودجه سال 90(1) ضرورت ها و بایسته های مبارزه با فقر(1) بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش(1) جایگاه بانک مرکزی در دیگر کشورها(1) منابع صندوق توسعه ملی فقط برای بخش‌های غیردولتی(1) داروی تلخ برای درمان اقتصاد بیمار ایران(1) اشتغال، چالش عمده اقتصاد ایران(1) مالیات به زبان ساده(1) مالیات بر ارزش افزوده چگونه محاسبه می شود(1) برخی از مواد قوانین مالیاتی(1) چگونه یک تعاونی را شروع کنیم(1) بررسی نقش تعاونی ها در اقتصاد ملی کشورها؛(1) عوامل موثر بر توانمند سازی تعاونی ها(1) آسیب شناسی تعاونی های مرزنشین(1) نقش تعاونی ها در اقتصاد جهان(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون1(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون 2(1) دانستنی های مالیاتی(1) 70 هزار نفر در تعاونی‌های مرزنشین كردستان فعالیت می‌كنند(1) فرماندار شهرستان سروآباد:سهام عدالت نقش مهمی در افزایش سطح رفاه اقشار كم‌درآمد داشته است(1) بخشنامه شرایط معافیت مالیاتی شركتهای تعاونی و خصوصی(1) متن بخشنامه(1) مالیات بر درآمد شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری(1) درباره شرکت تعاونی :(1) اخذ ایران کد(1) وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت(1) پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )(1) انواع تعاونیها(1) تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی(1) برداشت انار در باغ های سروآباد(1)
نظرسنجی
 • سایت اداره تعاون شهرستان سروآباد تا چه اندازه توانسته است رضایت مندی شمارا بدست آورد؟
 • جستجو
  آمار
  :: بازدید های امروز:
  :: بازدید های دیروز:
  :: بازدید های این ماه:
  :: بازدید های ماه قبل:
  :: بازدید های کل:
  :: كل مطالب :
  d2m6jirylce8ycvutzwp.jpg kk3hfpyykl9f2dru9up7.jpg 2ol5izoa60vb8r6kyeu4.jpg 17wt9do7csbnxyhfse8p.jpg 7gehij6n0mw7jiqjjqy.jpg
  لینکستان
  دیگر

  ((سال تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى بر ملت شریف ایران بخصوص تعاون گران ایران اسلامی مبارک باد))
  ............((تعداد 46 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سمت های هیات مدیره،مدیر عامل و بازرس در شرکتهای تعاونی شهرستان سروآباد جذب شدند.))............ روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد ،مقدم شما را به این سایت گرامی می دارد

  سلام بازدید کننده عزیز **** **** جهت بهتر شدن سایت نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قمست ارتباط با مدیر سایت ثبت نمایید ****با تشکر روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد
  نوشته66
  تعاونو علی البر والتقوی
  نوشته : آزاد جام خانه | درتاریخ : یکشنبه 21 فروردین 1390 | درساعت : ساعت 13 و 03 دقیقه و 01 ثانیه
  موضوع : تعاونو علی البر والتقوی ،


  تعاونو علی البر والتقوی

  تعاونو علی البر والتقوی

  قرآن کریم همه مومنان و بندگان خدا را به همکاری ، همدلی در امور خیر و رعایت تقوی فراخوانده است.

  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،سعی بر تحقق این فراخوان الهی دارد.

  اصول  ۴۳ و۴۴  قانون اساسی در جهت این رسالت عظیم و تحقق عدالت اقتصادی و کمک به اقشار کم درآمد جامعه این سیاست را عهده دار می باشد.

  اعضای شرکتهای تعاونی با همراهی و همدلی و حسن تعاون و معاضدت به گسترش این فکر، عمل به این اندیشه را همت نمایند.

  واژه انسانی و زیبای تعاون (cooperation) به مفهوم عام به معنای همکاری ، مساعدت ، یارگیری ، رعایت منافع جمع دستگیری و کمک به دیگران.

  یکدیگر را یاری کردن ، با هم مددکار یکدیگر بودن.

  تعاون با این مفاهیم یکی از جنبه های مهم زندگی اجتماعی است. و از آغاز زندگی بشر شروع گردیده است.

  تعاون ترکیبی از خودیاری و کمک متقابل می باشد  که گرایش آن در جهت بنیانگذاری ارزش های جهانی است.

  تعاون ها سازمانهای غیر دولتی هستند که توسط خود اعضا به روش صحیح و دموکراتیک منطبق با اصول آن اداره میشوند.

  وبه مفهومی دیگر تعاونی اجتماعی مستقل از اشخاص است که به منظور تامین نیازها و اهداف مشترک اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی و با مالکیت جمعی که به نحو اختیاری به توافق رسیده اند در کنار یکدیگر به فعالیت مشغول میشوند.

  در تعاونی ها ، اجتماعی از اشخاص که به طور مستقل اداره میشوند.که دارای اهداف و نیاز مشترک هستند.

  و دست یابی به اهداف و رسیدن به رفع نیاز مشترک استمرار تلاش و فعالیت را می طلبد.

  بنابراین تعاونی:

  بر اندیشه بنیادی بشر همچون عدالت ، دموکراسی ، مساوات، انصاف ، صداقت و برابری استوار است.

  مبانی این تعاونی ها :

  مالکیت جمعی و مشترک

  عضویت اختیاری

  شخصیت حقوقی و مستقل

  اجتماعی داوطلبانه و ارادی

  اداره و نظارت آن به شیوه دموکراتیک

  با اهداف :

  بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضاء

  نخستین شرکت تعاونی در جهان در سال ۱۸۴۴ میلادی به همت ۲۸ کارگر بافنده

  (۲۷ نفر مرد و یک نفر زن) در شهر راچدیل ایالت لاکشیر انگلستان تاسیس گردید.

  این کارگران از بعد اقتصادی فقیرو درمانده بوده اند که در یک گردهمایی دوستانه که بیشتر جنبه شورایی داشته است به بحث و گفتگو در مورد مصائب و مشکلات خود پرداختن و در جستجوی راه حلی بوده اند.آغاز کار تعاونی با عضویت ۲۸ نفر و در آخر سال اول به ۷۴ عضو پس از ۱۰ سال اعضای آن به ۹۰۰ نفر رسیدند.

  اما:

  آموزه های دینی خصوصا دستورات و تاکیدات دین مبین اسلام نظیر:

  کمک به همنوعان – همکاری در کارهای نیک ، یاری رساندن به نیازمندان و مواردی نظیر آن به قرن ها قبل از تشکیل اولین تعاونی در جهان تاکید دارد. ودر طول تاریخ نهاده های تعاونی گونه مذهبی مانند وقف ، صدقه ، قرض الحسنه، زکات و همه خدمات فراوانی برای نیازمندان ارائه نموده اند.

  اولین شرکت تعاونی در ایران در سال ۱۳۱۴ توسط اداره فلاحت (کشاورزی) در شهرستان گرمسار تشکیل گردیده آغاز فعالیت تعاون به معنای رسمی و قانونی با تصویب قانون تجارت در سال  ۱۳۰۳و ۱۳۰۴ آغاز شده است.

  ضرورت مشارکت مردم در زمینه های اقتصادی و اجتماعی ، توسعه فعالیت های تولیدی ،  گسترش بوجود آمدن فرصت های شغلی تعمیم عدالت اجتماعی ، در قانون اساسی کشور ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اصول ۴۳ و۴۴ قانون اساسی تجلی گردیده.

  در اصل  ۴۴: بخش تعاون یکی از بخش های اصلی اقتصاد کشور در کنار بخش های دولتی و خصوصی مطرح گردید.

  و در اصل  ۴۳: تامین شرایط و امکانات کار به منظور رسیدن به اشتغال کامل در شکل تعاون جز ضوابط  اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تعیین شده است.

  ارزش های تعاونی :

  برخودیاری ، مسئولیت پذیری، دموکراسی ، برابری ، انصاف و اتحاد استوار است.

  اصول تعاون :          عضویت آزاد و اختیاری

  کنترل دموکراتیک اعضا

  مشارکت اقتصادی اعضا

  استقلال و عدم وابستگی

  کارآموزی و آگاه سازی

  همکاری تعاونی ها با یکدیگر

  توجه به جامعه

  اهداف اساسی بخش تعاون اقتصاد جمهوری اسلامی ایران :

  ایجاد اشتغال

  کمک به تحقق عدالت اجتماعی

  کمک به تامین سرمایه و وسایل تولید برای نیروی کار

  تحکیم مبانی تعاون و مشارکت عمومی در سطح جامعه

  پیشگیری از احتکار، تورم وانحصا ر

  شرکت تعاونی کشاورزی و توسعه عمران  گل انار گلشن

  در مورخ۱۰/۲۱/ ۱۳۸۶ با درک معضلات ، مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی خود با اتکا به شرایط خاص کشاورزی منطقه با آگاهی کامل اعضا نسبت به شرایط  معیشتی و اقتصاد ضعیف رو به فقر خود با عضویت ۳۸۵ نفر از کشاورزان منطقه تشکیل گردید.

  مشخصات منطقه مورد فعالیت :

  روستای موسی آباد از توابع شهرستان دهاقان در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی شهرستان شهرضا و ۱۰ کیلومتری شرق دهاقان و ۹۰ کیلومتری چنوب شهرستان اصفهان قرار دارد.

  جاده دسترسی به روستای موسی آباد جاده آسفالت شهرضا دهاقان میباشد.

  روستای موسی آباد به لحاظ موقعیت جغرافیایی در طول۵۷۰۶۰۰ و عرض ۳۵۳۳۶۰۰ و ارتفاع ۱۹۸۰متر از سطح دریا قرار دارد.

  شرایط اقتصادی و اجتماعی اعضا :

  اعضای تعاونی عمدتا به شغل کشاورزی و دامداری مشغول می باشند  که پس از طی مراحل اصلاحات ارضی صاحب نسق زراعی شده اند و عمدتا از خرده مالکین میباشند.که مالکیت آنها در حد متر مربع بوده کمترین نسق زراعی حدود ۳۵۰متر مربع و بیشترین آن ۱۲۰۰۰ متر مربع میباشد.

  این روستا نظیر سایر مناطق کشور با توجه به رشد جمعیت مواجه با افزایش  نفری شده که

  بعلت مشکلات معیشتی موضوع مهاجرت بخصوص جوانان جویای کار مواجه با این پدیده شده است.

  موضوع کهولت سن وخروج  از بخش تولید کشاورزی ، مرگ و میر با مطلب مالکیت ثا بت موجب خرد شدن و قطعه قطعه شدن بیش از حد ارضی را فراهم ساخته بطوری که اراضی بعضا به صورت رها شده در آمده است.

  استعداد جوانان و تمایل به خدمت در بخش کشاورزی امروزه آنان را در ردیف موفق ترین سازندگان سیستم های گلخانه و نیز تولید کنندگان گل و گیاه از طریق گلخانه در کشور مطرح کرده است. در حال حاضر اقدامی در جهت یکپارچه سازی اراضی خود آنان به عمل نیامده است که موضوع در دستور کار تعاونی در اهداف میان مدت قرار دارد.

  این تعاونی متکی به قطعه زمینی به مساحت ۳۰ هکتار که از طریق دولت در اختیار اعضا

  قرار داده شده است شکل گرفته است که در سال ۱۳۸۰ واگذار گردیده وهمین موضوع منجر به این گردیده که در کار تولید بخش کشاورزی به صورت تعاونی اقدام نمایند.

  و پس از سال ها مبادرت به انجام زراعت بخصوص گندم و جو برروی قطعه مزبور با درک موضوع مشارکت و تعاون در تولیددراین قطعه و برخورد با موضوع فعالیت بصورت تعاونی در امور کشت و داشت و برداشت و پی بردن به ارزش یکپارچه سازی کشت و تعاون در تولید.

  اشتیاق و رغبت در فعالیت در امور تعاونی بعنوان یک انگیزه مطرح گردیده.

  فکر تولید و تفسیر الگوی کشت و جهت گیری بسوی فعالیت اقتصادی گسترده تر و توسعه سطح تولید کشاورزی تعاونی را به سوی برنامه ریزی توام با زمان بندی لازم وفق داده است.

  به همین منظور در دستور کار تعاونی موضوع طرع احداث باغ انار در منطقه با توجه به ویژگی اقلیمی و مناسب منطقه به شیوه کاملا اصولی و فنی تا مرحله فرآوری تولید و صنایع تبدیلی قرار گرفته است.

  منابع آب :

  منابع آب تحت اختیار تعاونی شامل دو رشته قنوات سورمنده و مهدی آباد میباشد که از قنوات پر آب منطقه بوده است.

  قنات مهدی آباد :در شرق روستای مهدی آباد و با دبی ۷۵ لیتر در ثانیه (( متوسط)) و حداکثر ۱۰۰ لیتر در ثانیه که کلا متعلق به زارعین عضو تعاونی می باشد این قنات در فصل خشکسالی و کم آبی سالهای (۸۶ – ۸۸ ) دارای حداقل ۳۵ لیتر اب در ثانیه بوده است.

  قنات سورمنده از قنوات پر آب استان که دبی متوسط آن ۱۳۰ لیتر در ثانیه و دبی حداکثر آن بعضا در سالهای پر آب تا ۳۰۰ لیتر در ثانیه می رسد در شرایط خشکسالی فصلی دارای حداقل ۶۵ لیتر در ثانیه آب می باشد.

  سهم زارعین عضو تعاون از قنات سورمنده ۳۶ ساعت در یکدوره ۹ روزه می باشد.

  یا به تعبیری دیگری یکدانگ آب قنات سورمنده متعلق به اعضای تعاونی می باشد.

  بر اساس مستندات سند ملی آب کشور توسط قنات سورمنده ۱۵۰ لیتر در ثانیه با ۴۵۰ هکتار سطح زیر کشت و توسط  قنات مهدی آباد ۳۰ لیتر در ثانیه با ۷۰ هکتار سطح زیر کشت.

  از طرف دیگر شورای اسلامی روستای موسی آباد تفاهم نموده که در فصول غیر آبیاری در (آذر، دی ، بهمن ، اسفند) کلاآب در اختیار تعاونی قرار گیرد.

  با در نظر گرفتن اهداف آینده (( تولید انار))  و موضوع صنایع تبدیلی و صادرات محصول مازاد به خارج از کشور منابع آبی در اختیار با اهداف زیر:

  ۱-    توسعه اراضی فعلی تعاونی از ۳۰ هکتار به ۴۸ هکتار

  ۲-   طرح احداث باغ انار

  ۳-   استفاده بهینه از آب و بهروری مناسب

  ۴-   تبدیل آبیاری سنتی “ثقلی” به تحت فشار قطره ای

  ۵-   ذخیره سازی آب در فصل غیر زراعی

  ۶-    انتقال آب از قنوات مهدی آباد و سورمنده توسط لوله تا استخر ذخیره آب

  ۷-   احداث استخر ذخیره آب با ظرفیت ۶۰۰۰۰۰ متر مکعب

  ۸-   احداث نهالستان انار و نهال غیر مثمر

  ۹-   ایجاد فضای تفریحی و گردشگری جهت روستاییان در حاشیه باغ انار و استخر ذخیره آب

  ۱۰- احداث صنایع تبدیلی جهت تولیدات شرکت و اهالی منطقه در مورد انار

  ۱۱- برنامه ریزی صادرات محصولات انار به خارج از کشور

  ۱۲-  تعمیم تفکر توسعه یکپارچه سازی اراضی و تعاونی تولید در اراضی خرده مالکیت

  ۱۳- برنامه ریزی جهت اشتغال جوانان در بخش کشاورزی از طریق تولیدات مورد نظر

  اقدامات بعمل امده :

  ۱-    پیگیری واگذاری ۱۸هکتار از اراضی ملی با مساعدت مدیران بخش دولتی و کارشناسان مربوطه

  ۲-    تهیه طرح مطالعاتی طرح تامین آب ، انتقال و ذخیره سازی آن

  ۳-    تهیه طرح آبیاری تحت فشار و تصویب آن توسط مراجع زیربط

  ۴-    احداث نهالستان انار و صغر ترانشه  جهت غرس نهال

  امید است با مساعدت دولت مردان و اعمال همکاری های لازم این مهم در منطقه به انجام رسیده تا انگیزه ای جهت بهره وری مناسب و مطلوب از آب و خاک به خصوص در اراضی خرده مالکی و فاقد توجیه اقتصادی در شرایط فعلی حاصل گردد.

  گرچه این تعاونی میداند در این مسیر مشکلات فراوانی درنیل به اهداف در ادارات و قوانین و مقررات پیچیده شده آن دارد اما :

  هیئت مدیره ، مدیرعامل و اعضا اهتمام لازم را نموده اند که به این مهم دست یابند.  لوگوها
  دوستان
  فال حافظ
  آرشیو ماهانه
  ارتباط با مدیر
  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  کد جستجوگر گوگل
  دریافت كد
  Powered by
  Abzarak.com

  تعبیر خواب آنلاین

  تعبیر خواب

  دیکشنری آنلاین

  دیکشنری آنلاین

  خدمات وبلاگ نویسان // setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);