تبلیغات
تعاون و تعاون گران استان کردستان - حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی
امروز : | آخرین بروز رسانی :
موضوعات
برگزاری آزمون صنایع دستی در روستای بیساران مورخ 26/2/1390(1) گزارش سفر مقام عالی وزرات تعاون و هیئت همراه به شهرستان سروآباد(1) تعاونو علی البر والتقوی(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها1(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها 2(1) تماس با اداره کل تعاون استان کردستان و شهرستانها(1) اطلاعات عمومی شهرستان مریوان(1) وضعیت زمین و زلزله در منطقه سروآباد(1) دریاچه زریبار و تاریخچه آن(1) ٩٣ درصد جمعیت سروآباد در تعاونی‌ها عضویت دارند .(1) نمایی از شهرستان سروآباد و تاریخچه آن(1) پیشینه تاریخی اورامانات(1) موقعیت جغرافیای شهرستان مریوان(1) 60 مورد از بایسته های نظام مالی شرکت های تعاونی(1) موقعیت جغرافیایی شهرستان سروآباد(1) بازارچه ها تدبیری برای معیشت مرزنشینان و امنیت مناطق مرزی(1) مالیات بر درآمد اتفاقی(1) مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی(1) پرسش و پاسخ مالیاتی 2(1) مرجع حل اختلاف مالیاتی (ماده 244 تا 251 قانون مالیاتهای مستقیم) :(1) مواد 189 الی 202 قانون مالیاتی (مواد بخشیدگی قوانین مالیاتی)(1) ماده 131 قانون مالیات مستقیم(1) وزیر تعاون خبر داد:معافیت مالیاتی تعاونی ها در سال آینده(1) اعمال ۲۵ درصد تخفیف مالیاتی تعاونی‎ها(1) مزایای تشکیل شرکتهای تعاونی(1) ویژگیهای تعاون(1) کاهش قیمت محصولات تعاونی ها با هدفمندی یارانه ها(1) روستای دیوزناو(1) ظرفیت خالی دربخش پرورش ماهیان سردآبی کردستان به انتظار بهره برداراست(1) بزرگترین مجتمع پرورش ماهی خاورمیانه نیازمند اعتبار است(1) رئیس اداره تعاون سروآباد گفت: به زودی کلنگ 96 واحدی مسکن مهر سروآباد به زمین زده می‌شود.(1) تیر سال ۹۰ آخرین فرصت تعاونی‌ها برای اخذ اعتبار ایران کد(1) اساسنامه شرکت های تعاونی در سال 89(1) حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی(1) عملکرد تعاونی های مرزنشین تا 30/9/88(1) ‹‹ دستورالعمل تشكیل تعاونیها ››(1) بایسته های بودجه سال 90(1) ضرورت ها و بایسته های مبارزه با فقر(1) بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش(1) جایگاه بانک مرکزی در دیگر کشورها(1) منابع صندوق توسعه ملی فقط برای بخش‌های غیردولتی(1) داروی تلخ برای درمان اقتصاد بیمار ایران(1) اشتغال، چالش عمده اقتصاد ایران(1) مالیات به زبان ساده(1) مالیات بر ارزش افزوده چگونه محاسبه می شود(1) برخی از مواد قوانین مالیاتی(1) چگونه یک تعاونی را شروع کنیم(1) بررسی نقش تعاونی ها در اقتصاد ملی کشورها؛(1) عوامل موثر بر توانمند سازی تعاونی ها(1) آسیب شناسی تعاونی های مرزنشین(1) نقش تعاونی ها در اقتصاد جهان(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون1(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون 2(1) دانستنی های مالیاتی(1) 70 هزار نفر در تعاونی‌های مرزنشین كردستان فعالیت می‌كنند(1) فرماندار شهرستان سروآباد:سهام عدالت نقش مهمی در افزایش سطح رفاه اقشار كم‌درآمد داشته است(1) بخشنامه شرایط معافیت مالیاتی شركتهای تعاونی و خصوصی(1) متن بخشنامه(1) مالیات بر درآمد شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری(1) درباره شرکت تعاونی :(1) اخذ ایران کد(1) وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت(1) پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )(1) انواع تعاونیها(1) تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی(1) برداشت انار در باغ های سروآباد(1)
نظرسنجی
 • سایت اداره تعاون شهرستان سروآباد تا چه اندازه توانسته است رضایت مندی شمارا بدست آورد؟
 • جستجو
  آمار
  :: بازدید های امروز:
  :: بازدید های دیروز:
  :: بازدید های این ماه:
  :: بازدید های ماه قبل:
  :: بازدید های کل:
  :: كل مطالب :
  d2m6jirylce8ycvutzwp.jpg kk3hfpyykl9f2dru9up7.jpg 2ol5izoa60vb8r6kyeu4.jpg 17wt9do7csbnxyhfse8p.jpg 7gehij6n0mw7jiqjjqy.jpg
  لینکستان
  دیگر

  ((سال تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى بر ملت شریف ایران بخصوص تعاون گران ایران اسلامی مبارک باد))
  ............((تعداد 46 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سمت های هیات مدیره،مدیر عامل و بازرس در شرکتهای تعاونی شهرستان سروآباد جذب شدند.))............ روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد ،مقدم شما را به این سایت گرامی می دارد

  سلام بازدید کننده عزیز **** **** جهت بهتر شدن سایت نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قمست ارتباط با مدیر سایت ثبت نمایید ****با تشکر روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد
  نوشته33
  حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی
  نوشته : آزاد جام خانه | درتاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1389 | درساعت : ساعت 13 و 00 دقیقه و 30 ثانیه
  موضوع : حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی ،


  بسمه تعالی

  ((تعاونی ها نماد اراده مردم در کارهای عام المنفعه می باشد))

  حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی

  بسمه تعالی

  ((تعاونی ها نماد اراده مردم در کارهای عام المنفعه می باشد))

  حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی

  1-هیات مدیره مکلف گردید در کارهای اجرائی و با شروع فعالیت در هر سال اقدام به تهیه دفاتر حسابداری (دفتر کل و روزنامه) و ثبت و پلمب آنها در اداره ثبت اقدام نماید.

  2-دفتر صورتجلسات هیات مدیره شرکت تعاونی تهیه و بعد از برگزاری جلسات هیات مدیره هر 15 روز یکبار ، مصوبات در دفتر مربوطه تنظیم و نسخه ای از آن جهت بررسی به اداره تعاون شهرستان ارسال گردد

  3-نسبت به خرید یک عدد دفتر اندیکاتور برای ثبت نامه صادره و وارده تعاونی اقدام و همچنین تعدادی ذونکن برای بایگانی و نگهداری نامه های اداری ، مصوبات مجمع و اسناد هزینه ، برنامه ها و امور مالی تعاونی و اساسنامه و آیین نامه های تعاونی خریداری و مورد استفاده قرار گیرد .

  4-هیات مدیره نسبت به تهیه برنامه و بودجه بلند مدت، کوتاه مدت و سالیانه اقدام و هرسال اقدام لازم را برای تصویب برنامه و بودجه سالیانه تعاونی معمول نماید.

  5-اقدام لازم در خصوص رعایت و اجرای آیین نامه معاملاتی در کلیه معاملات تعاونی وهمچنین آیین نامه حدود و اختیارات مدیر عامل در خصوص شرح وظایف مدیر عامل ، آیین نامه اداری و استخدامی و حقوق و مزایای هیات مدیره ومدیر عامل در جهت اداره بهتر و قانونی شرکت تعاونی و انجام وظیفه بهتر توسط هیات مدیره ،مدیر عامل و بازرسان با حقوق و مزایای مربوطه معمول گردد.

  6-هماهنگی کامل هیات مدیره ، مدیر عامل و بازرسان با اداره تعاون در تمام مراحل اجرائی و حل مسائل تعاونی در زمان مناسب و برابر با مقررات الزامی است .

  7-شرکت تعاونی مکلف است هر سه ماه یکبار تراز آزمایشی حسابها را به انضمام تجزیه و تحلیل آنها به اداره تعاون و بازرسان مکتوب گزارش نماید .

  8-نیازهای آموزشی تعاونیها در اولین فرصت جهت برگزاری دوره به اداره تعاون اعلام گردد.

  9- تعاونی مکلف است هر سال یکبار مجمع عمومی سالیانه برگزار و اقدام لازم را در خصوص تصویب صورتهای مالی سال قبل ، تصویب برنامه و بودجه تعاونی و انتخاب بازرسان و رسیدگی به سایر دستورات قانونی معمول نماید.

  10-مدیر عامل مکلف است با هماهنگی هیات مدیره در اولین فرصت و با شروع فعالیت تعاونی نسبت به عقد قرارداد با حسابدار توانمنداقدام و حسابدار مکلف است برابر با موازین حسابداری ومقررات مربوطه نسبت به ثبت کلیه رویداد های مالی در دفاتر قانونی اقدام لازم را معمول نماید . در ضمن شرکت تعاونی ترازکاران با مدیر عاملی آقای یعقوب کریمی و شماره همراه ۰۹۱۸۳۷۵۷۶۳۰ جهت عقد قرارداد و انجام امور حسابداری بحضور پیشنهاد می گردد. در ضمن سیستم حسابداری باید استاندارد وتواما دستی و مکانیزه باشد .

  11-اخذ ضمانت معتبر از مدیر عامل  (سایر کارکنان عندالزوم )برای حسن انجام کار توسط هیات مدیره اخذ و نگه داری گردد وشش ماه بعد از اتمام ماموریت مدیر عامل و کارکنان و بعد از تسویه حساب کامل و اطمینان خاطرتحویل نامبرده گردد .

  12- پرداخت یا انجام هرگونه هزینه در تعاونیها تنها در قالب برنامه و بودجه تعاونی قابل قبول بوده ودر غیر آن باید توسط هیات مدیره و مدیر عامل پرداخت شود . در ضمن جهت تهیه و تنظیم برنامه و بودجه ، تعاونی می تواند از دستور العمل مربوطه استفاده نماید.

  13-لازم است برابر با مقررات کلیه تعاونیها در اتحادیه شهرستانی ، استانی و سراسری عضو و از مزایای مربوطه استفاده نماید.

  14-هیات مدیره مکلف است در جلسات هیات مدیره از بازرسان نیز دعوت به عمل آورند ،تا بازرسان بدون حق رای در جلسات اظهار نظر نموده و در هر زمان و مداوم و مرتب بر عملکرد هیات مدیره و تعاونی نظارت قانونی داشته باشند.

  15- لازم است هیات مدیره حداکثرده روز قبل از برگزاری مجمع عمومی سالیانه نسبت به تکثیر و توزیع خلاصه ای جامع از صورتهای مالی و گزارش هیات مدیره و بازرسان در مورد عملکرد هیات مدیره و تعاونی در بین اعضا اقدام نماید.

  16-هیات مدیره مکلفند درجلسه هیات مدیره و قبل از صدور آگهی دعوت به مجمع تمام دستورات ، برنامه ها و جوانب مجمع عمومی را برسی و مدیریت نماید و بعد از تصمیم گیری و ضمن همراه داشتن صورتجلسه مربوطه جهت نشر آگهی به اداره تعاون مراجعه نماید .

  17-لازم است بازرسان ،هیات مدیره و مدیر عامل بر مخارج تعاونی به صورت مداوم نظارت کامل داشته باشد.

  18-بازرسان مکلفند حداقل هر ماه یکبار نسبت به بررسی فعالیت تعاونی و عملکرد هیات مدیره اقدام و گزارش تهیه نموده ،نسخه ای از آن را جهت اقدام لازم برای هیات مدیره و اداره تعاون ارسال نماید.

  19- صورتهای مالی شرکت های تعاونی بدون ارائه و قرائت گزارش بازرسان در مجمع عمومی ، قابل تصویب نیست و تصویب آن در این صورت قانونی نیست.

  20-هیات مدیره مکلف است ملزومات اداری مورد نیاز را جهت استفاده بازرسان تهیه و تحویل نماید و با بازرسان تعامل و همکاری کامل داشته باشد .

  21-هیات مدیره و بازرسان مکلفند به صورت مرتب و با مراجعه به  سامانه نظارت جامع بر تعاونیها در سایت وزارت تعاون در زمینه خود اظهاری به موقع اقدام لازم را معمول نمایند.

  22- اختیارات کمیسیون ماده 5 (نظارت بر انتخابات تعاونی ها )به اداره تعاون شهرستان تفویض گردیده لذا یادآوری می شود کاندیداهائی که توانایی لازم و کافی را برای انجام وظایف مربوطه ندارند و یا قبلاً به عنوان هیات مدیره ،بازرس و مدیر عامل وظایف خود را به نحو احسن انجام نداده اند مورد تایید کمیسیون قرار نخواهند گرفت.

  23-هر سال در هفته تعاون از سه تعاونی نمونه شهرستانی تقدیر به عمل خواهد آمد و ملاک انتخاب تعاونیهای نمونه میزان اجرای اساسنامه و قانون بخش تعاون و مقررات مربوطه خواهد بود. در ضمن انتخاب هر تعاونی به عنوان تعاونی نمونه بر پاداش سالیانه و تخصیصی به هیات مدیره ، مدیر عامل ، بازرسان و کارکنان تاثیر مثبت و مضاعف خواهد داشت.

  24-چهار ماه اول هر سال فرصت قانونی تعاونی ها است تا هم نسبت به ارسال اظهار نامه مالیاتی به اداره دارائی اقدام نمایندو هم اقدام لازم رابرای برگزاری مجمع عمومی معمول نماید .در ضمن تعاونی هایی که در مدت قانونی اظهار نامه مالیاتی را  تنظیم و تسلیم اداره دارائی ننماید ، برای آنان مالیات علی الرأس تعیین می گردد و جبران ضررو زیان سهل انگاری هیات مدیره در این زمینه بر عهده آنان خواهد بود که برابر با مقررات باید نسبت به جبران آن شخصا اقدام نمایند .

  25-هر گونه ضرر و زیانی که به خاطر سهل انگاری یا تخلفات هیات مدیره ،مدیر عامل ، بازرسان و کارکنان عاید شرکت تعاونی گردد باید شخصأ توسط مسببان آن پرداخت گردد.

  26-در صورتیکه هیات مدیره و مدیر عامل نسبت به انجام وظایف قانونی سهل انگاری نمایند و یا بر  خلاف اساسنامه و قانون و مقررات  مربوطه عمل نمایند و نسبت به جبران آن اقدامی انجام  ندهند، اداره تعاون با استناد به بند 17 ماده 66 قانون بخش تعاون پرونده را جهت صدور حکم تعلیق مدیران ، به دادگاه ارسال می نماید.

  27-اداره تعاون آمادگی کامل دارد تا نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز تعاونیها مخصوصا تحت عناوین آشنایی با قانون تعاون به مدت 12 ساعت ، نحوه بر گزاری مجمع عمومی به مدت 4 ساعت ، قانون کار و تامین اجتماعی به مدت 12 ساعت ، مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی 20 ساعت ، آشنایی با مقررات تعاونی ویژه بازرسان به مدت 12 ساعت اقدام نماید.لذا لازم است در اولین فرصت مدیران عامل تعاونیها با هماهنگی هیات مدیره و بازرسان، مشخصات دوره های آموزشی مورد نیاز و شرکت کنندگان متقاضی دوره ها را به تفکیک به اداره تعاون اعلام نمایند.

  28 پذیرش اعضا در تعاونی ها باید با توجه به کفایت امکانات و ظرفیت شرکت تعاونی انجام پذیرد .

  29- هیات مدیره کلیه تعاونی ها مکلفند ؛ از ابتدای شروع فعالیت نسبت به تهیه برگه سهام برابر با اساسنامه اقدام و تحول اعضاء نمایند و هرسال یک بار تغییرات سرمایه و سهام را در آن اعمال نمایند .در ضمن لازم است  سهام اعضا و تغییرات آن در دفتر ثبت سهام اعضاء ثبت گردد.

  30 -  مدیر عامل نمی تواند خودسرانه و بدون اجازه و موافقت اکثریت هیات مدیره نسبت به اداره و مدیریت شرکت تعاونی اقدام نماید زیرا مدیر عامل بازوی اجرائی هیات مدیره میباشد .

  31-بعد از اتمام ماموریت هیات مدیره ،لازم است هیات مدیره جدید در اولین فرصت با دعوت از هیات مدیره ،مدیر عامل و بازرسان قدیم و جدید در خصوص تسویه حساب با هیات مدیره قدیم و تحویل اسناد و مدارک به هیات مدیره جدید تعاونی اقدام لازم و قانونی معمول نماید. در ضمن لازم است آخرین تراز آزمایشی به تاریخ جلسه مذکور در این بند و کلیه اسناد و مدارک تعاونی توسط هیات مدیره قدیم تهیه و در جلسه ارائه شود .

  32 مسئولیت هیات مدیره ، مدیر عامل و بازرسان در تعاونی به صورت تضامنی  بوده ومسئولیت کلیه کارها و فعالیتهای خود می باشند و در هر زمان که لازم باشد باید جوابگو باشند . در ضمن مسئولیت هیات مدیره در مقابل تعاونی مسئولیت وکیل است در مقابل موکل.

  33- بازرسان نسبت به تخلفاتی که در انجام وظایف خود مرتکب می شوند طبق قواعد عمومی مربوط به مسئولیت مدنی مسئولند

  34-  اعضا در کلیه امور تعاونی طبق اساسنامه حق نظارت دارند و باید حداقل در مجامع عمومی  آنرا اعمال نمایند.

  35- هیات مدیره مکلف است  عند الزوم پیشنهادحسابرسی از صورتهای مالی سال یا سالهای قبل را با میزان هزینه انجام آن و مشخصات حسابرس را به مجمع عمومی ارائه و در صورت تصویب ،  اقدام لازم را معمول و نتیجه حسابرسی را به مجمع و اداره تعاون گزارش و تصویب نماید .

  36- اعضای علی البدل هیات مدیره و بازرسان مکلفند بعد از خروج یک یا چند نفر از اعضای اصلی ، به عنوان عضو اصلی قبول مسئولیت و انجام وظیفه نمایند و منتظر دعوت نباشند . هیات مدیره مکلف است تغییرات را به اداره تعاون ارسال نماید.

  37- آیین نامه های مربوط به فعالیت تعاونی جنبه آمرانه دارد و نیازی به تصویب مجمع ندارد .

  38 سمتهای هیات مدیره ، بازرسان و مدیر عامل قائم به ذات شخص هستند لذا هیچکدام نمی توانند برای انجام مسئولیت وکالت دهند مگر قانونگذار اجازه داده باشد . در ضمن حق قابل وکالت است نه مسئولیت .

  39- امضاهای مجاز قابل تفویض نیستند .

  40 شرکتهای تعاونی نمی توانند خارج از موضوع فعالیتهای مندرج در اساسنامه و یا خارج از محدوده تعین شده  فعالیت نماید . 

  اداره تعاون شهرستان سروآباد اردیبهشت 89 شماره تلفن 08753822927

  صلوات بر محمد و آل محمد


  لوگوها
  دوستان
  فال حافظ
  آرشیو ماهانه
  ارتباط با مدیر
  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  کد جستجوگر گوگل
  دریافت كد
  Powered by
  Abzarak.com

  تعبیر خواب آنلاین

  تعبیر خواب

  دیکشنری آنلاین

  دیکشنری آنلاین

  خدمات وبلاگ نویسان // setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);