تبلیغات
تعاون و تعاون گران استان کردستان - دانستنی های مالیاتی
امروز : | آخرین بروز رسانی :
موضوعات
برگزاری آزمون صنایع دستی در روستای بیساران مورخ 26/2/1390(1) گزارش سفر مقام عالی وزرات تعاون و هیئت همراه به شهرستان سروآباد(1) تعاونو علی البر والتقوی(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها1(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها 2(1) تماس با اداره کل تعاون استان کردستان و شهرستانها(1) اطلاعات عمومی شهرستان مریوان(1) وضعیت زمین و زلزله در منطقه سروآباد(1) دریاچه زریبار و تاریخچه آن(1) ٩٣ درصد جمعیت سروآباد در تعاونی‌ها عضویت دارند .(1) نمایی از شهرستان سروآباد و تاریخچه آن(1) پیشینه تاریخی اورامانات(1) موقعیت جغرافیای شهرستان مریوان(1) 60 مورد از بایسته های نظام مالی شرکت های تعاونی(1) موقعیت جغرافیایی شهرستان سروآباد(1) بازارچه ها تدبیری برای معیشت مرزنشینان و امنیت مناطق مرزی(1) مالیات بر درآمد اتفاقی(1) مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی(1) پرسش و پاسخ مالیاتی 2(1) مرجع حل اختلاف مالیاتی (ماده 244 تا 251 قانون مالیاتهای مستقیم) :(1) مواد 189 الی 202 قانون مالیاتی (مواد بخشیدگی قوانین مالیاتی)(1) ماده 131 قانون مالیات مستقیم(1) وزیر تعاون خبر داد:معافیت مالیاتی تعاونی ها در سال آینده(1) اعمال ۲۵ درصد تخفیف مالیاتی تعاونی‎ها(1) مزایای تشکیل شرکتهای تعاونی(1) ویژگیهای تعاون(1) کاهش قیمت محصولات تعاونی ها با هدفمندی یارانه ها(1) روستای دیوزناو(1) ظرفیت خالی دربخش پرورش ماهیان سردآبی کردستان به انتظار بهره برداراست(1) بزرگترین مجتمع پرورش ماهی خاورمیانه نیازمند اعتبار است(1) رئیس اداره تعاون سروآباد گفت: به زودی کلنگ 96 واحدی مسکن مهر سروآباد به زمین زده می‌شود.(1) تیر سال ۹۰ آخرین فرصت تعاونی‌ها برای اخذ اعتبار ایران کد(1) اساسنامه شرکت های تعاونی در سال 89(1) حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی(1) عملکرد تعاونی های مرزنشین تا 30/9/88(1) ‹‹ دستورالعمل تشكیل تعاونیها ››(1) بایسته های بودجه سال 90(1) ضرورت ها و بایسته های مبارزه با فقر(1) بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش(1) جایگاه بانک مرکزی در دیگر کشورها(1) منابع صندوق توسعه ملی فقط برای بخش‌های غیردولتی(1) داروی تلخ برای درمان اقتصاد بیمار ایران(1) اشتغال، چالش عمده اقتصاد ایران(1) مالیات به زبان ساده(1) مالیات بر ارزش افزوده چگونه محاسبه می شود(1) برخی از مواد قوانین مالیاتی(1) چگونه یک تعاونی را شروع کنیم(1) بررسی نقش تعاونی ها در اقتصاد ملی کشورها؛(1) عوامل موثر بر توانمند سازی تعاونی ها(1) آسیب شناسی تعاونی های مرزنشین(1) نقش تعاونی ها در اقتصاد جهان(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون1(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون 2(1) دانستنی های مالیاتی(1) 70 هزار نفر در تعاونی‌های مرزنشین كردستان فعالیت می‌كنند(1) فرماندار شهرستان سروآباد:سهام عدالت نقش مهمی در افزایش سطح رفاه اقشار كم‌درآمد داشته است(1) بخشنامه شرایط معافیت مالیاتی شركتهای تعاونی و خصوصی(1) متن بخشنامه(1) مالیات بر درآمد شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری(1) درباره شرکت تعاونی :(1) اخذ ایران کد(1) وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت(1) پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )(1) انواع تعاونیها(1) تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی(1) برداشت انار در باغ های سروآباد(1)
نظرسنجی
 • سایت اداره تعاون شهرستان سروآباد تا چه اندازه توانسته است رضایت مندی شمارا بدست آورد؟
 • جستجو
  آمار
  :: بازدید های امروز:
  :: بازدید های دیروز:
  :: بازدید های این ماه:
  :: بازدید های ماه قبل:
  :: بازدید های کل:
  :: كل مطالب :
  d2m6jirylce8ycvutzwp.jpg kk3hfpyykl9f2dru9up7.jpg 2ol5izoa60vb8r6kyeu4.jpg 17wt9do7csbnxyhfse8p.jpg 7gehij6n0mw7jiqjjqy.jpg
  لینکستان
  دیگر

  ((سال تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى بر ملت شریف ایران بخصوص تعاون گران ایران اسلامی مبارک باد))
  ............((تعداد 46 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سمت های هیات مدیره،مدیر عامل و بازرس در شرکتهای تعاونی شهرستان سروآباد جذب شدند.))............ روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد ،مقدم شما را به این سایت گرامی می دارد

  سلام بازدید کننده عزیز **** **** جهت بهتر شدن سایت نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قمست ارتباط با مدیر سایت ثبت نمایید ****با تشکر روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد
  نوشته3
  دانستنی های مالیاتی
  نوشته : آزاد جام خانه | درتاریخ : پنجشنبه 17 تیر 1389 | درساعت : ساعت 09 و 56 دقیقه و 25 ثانیه
  موضوع : دانستنی های مالیاتی ،


   دا نستنیهای مالیاتی

  مالیات عبارت است از قسمتی از در آمد یا ثروت افراد كه به منظور پرداخت بخشی از هزینه های عمومی و حفظ منافع اجتماعی و اقتصادی و سیاسی كشور به موجب قانون به وسیله دولت وصول می شود به عبارت دیگر برای دوام وقوام جامعه و ارائه خدمات اجتماعی توسط دولت هر یك از افراد جامعه با توجه به توان پرداخت خود مكلفند بهای قسمتی از این خدمات را به عنوان مالیات به دولت بپردازد و در این مشاركت جمعی برای رسیدن به رشد و توسعه و رفاه و كرامت انسانی سهیم باشند.

   دا نستنیهای مالیاتی

  مالیات عبارت است از قسمتی از در آمد یا ثروت افراد كه به منظور پرداخت بخشی از هزینه های عمومی و حفظ منافع اجتماعی و اقتصادی و سیاسی كشور به موجب قانون به وسیله دولت وصول می شود به عبارت دیگر برای دوام وقوام جامعه و ارائه خدمات اجتماعی توسط دولت هر یك از افراد جامعه با توجه به توان پرداخت خود مكلفند بهای قسمتی از این خدمات را به عنوان مالیات به دولت بپردازد و در این مشاركت جمعی برای رسیدن به رشد و توسعه و رفاه و كرامت انسانی سهیم باشند.  2-هدف از وصول مالیات چیست؟

  هر دولتی برای اداره جامعه نیازمند امكانات مالی است تا بتواند وظایفی را كه از جانب مردم به عهده گرفته به نحو مطلوبی انجام دهد.

  عمده ترین این وظایف عبارتند از :

  1-حفظ استقلال و تمامیت كشور از طریق تامین وسایل و تجهیزات دفاعی استقرار و اداره نیروهای نظامی و انتظامی.

  2-ایجاد و توسعه راه های ارتباطی و وسایل حمل ونقل.

  3-تامین بهداشت.آب.برق.مخابرات و سایر وسایل ارتباطی جمعی برای عموم.

  4-تامین آموزش در همه سطوح.

  5-تامین قوه قضائیه برای حل و فصل دعاوی واستقرار امنیت اجتماعی.

  6-تامین مایحتاج عمومی افراد جامعه در یك سطح قابل قبول.

  7-تامین زیر ساخت های اقتصادی و صنایع مادر و كلیدی برای ایجاد زمینه های تو لید و اشتغال و تعادل اقتصادی.

  8-تقویت روح بررسی تحقیق از طرح تاسیس مراكز پژوهشی و تحقیقاتی و حمایت و تشویق محققان.

  9-تامین خود كفایی در علوم و فنون. صنعت و كشاورزی.

  10-تامین خدمات و حمایت های مالی درجهت بر خورداری از تامین اجتماعی. باز نشستگی. بیكاری. پیری و از كار افتادگی و تامین خدمات درمانی و بهداشتی به صورت بیمه همگانی و فراهم آوردن موجبات داشتن مسكن متناسب با خانواده ها.

  بنابراین ملاحظه می شود كه دولت برای دستیابی به اهداف خود برای پاسخگویی به نیاز های جامعه كه به شمعه ای از آن اشاره شد نیازمند منابع مالی است امروز در كلیه كشورها صاحب نظران مسائل اقتصادی بهترین منبع تامین هزینه های دولت را مالیلت می دانند. زیرا علاوه بر آن كه اتكا دولت را به منابع خدادادی مثل نفت كه یك ثروت ملی و متعلق به نسل های آینده نیز هست ، كم میكند. یك شور واشتیاق ملی برای مشاركت در امور كشور در آحاد افراد جامعه ایجاد میكند.  3-سهم هر كس از مالیات چگونه تعیین می شود؟

  یكی از اصول وضع مالیات قدرت پرداخت افراد است یعنی كسانی كه از در آمد و ثروت بیش تری برخوردارند باید مالیات بیش تری بپردازند. زیرا این افراد از خدمات و امكانات و مواهب جامعه بیش تر استفاده می كنند و در آمد و ثروتی را كه كسب می كنند مدیون امكانات و خدمات اجتماعی است كه دولت ارائه می كند.  4-نرخ تصاعدی مالیات چیست؟

  برای نیل به عدالت مالیاتی برای وصول مالیلت از در آمد های بالا تر از نرخ های تصاعدی مالیات استفاده می شود و با افزایش سطح در آمد سالانه نرخ مالیاتی نیز افزایش می یابد. در ماده131 قانون مالیات های مستقیم(اصلاحی) مصوب 27 بهمن 1380 ترخ مالیات بر در آمد در منابع مختلف به صورت تصاعدی و به شرح زیر است:

  تا30میلیون ریال در آمد مشمول مالیات سالانه به نرخ 15 در صد.

  تا100 میلیون ریال در آمد مشمول مالیلت سالانه نسبت به مازاد 30 میلیون ریال به نرخ 20 درصد

  تا250میلیون ریال در آمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد یكصد میلیون ریال به نرخ 25در صد

  تا یك میلیارد ریال در آمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد 250 میلیون ریال به نرخ 30در صد

  به مازاد یك میلیارد ریال(00/000./000/1) در آمد مشمول مالیات سالانه به نرخ 35 در صد.  5-قراین مالیاتی چیست؟

  قرینه یا پایه مالیاتی عبارتست از عواملی كه در هر رشته از مشاغل با توجه به موقعیت شغل برای تشخیص در آمد مشمول مالیات به طریق علی الراس ملاك و ماخذ اعمال ضریب مالیاتی برای محاسبه در آمد مشمول مالیات قرار می گیرد.

  این قراین عبارتند از:

  1-خرید سالانه

  2-فروش سالانه

  3-در آمد ناویژه

  4-میزان تولید در كارخانجات

  5-جمع وجوهی كه بابت حق التحریر و حق الزحمه وصول و مصرف تمبر عاید دفاتر اسناد رسمی می شود

  6-سایر عوامل به تشخیص كمیسیون تعیین ضرایب.  6-ضرایب مالیاتی چیست؟

  ضرایب مالیاتی عبارت است از ارقام مشخص به صورت در صد كه حاصل آن ها در قرینه مالیاتی در موارد تشخیص علی الراس در آمد مشمول مالیات كه ماخذ اعمال نرخ مالیات قرار می گیرد.  7-ضریب مالیاتی چگونه تعیین می شود؟

  برای تعیین جدول ضرایب هر سال كمیسیونی مركب از نمایندگان سازمان امور مالیاتی كشور بانك مركزی ونماینده شورای مركزی اصناف نماینده نظام پزشكی در مورد مشاغل وابسته به پزشكی و نماینده اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در مورد سایر مشاغل در سازمان امور مالیاتی كشور تشكیل و با توجه به جریان معاملات و اوضاع و احوال اقتصادی ضرایب مربوطه درباره مؤدیان مختلف بر حسب نوع مشاغل و به تفیك تعیین میكند.تصمیمات این كمیسیون از طریق سازمان امور مالیاتی كشور به عنوان جدول ضرایب تهیه و ابلاغ می شود. 

  روش های رسیدگی به شكایات مالیاتی در مراجع مختلف مالیاتی

   

  الف- شیوه رسیدگی به شكایات مؤدیان مالیاتی، در مراحل مختلف در ارتباط با پرونده های مالیاتی كه قبل از تاریخ 1/1/1381 مورد رسیدگی مالیاتی قرار گیرند.

   

  1- ابلاغ برگ تشخیص مالیات به مؤدی
  2- در صورت اعتراض مؤدی ظرف مهلت مقرر قانونی (30 روز) به برگ تشخیص مالیات، احاله پرونده به هیات حل اختلاف مالیاتی بدوی.
  3- ابلاغ برگ دعوت به هیات حل اختلاف مالیاتی بدوی با تعیین تاریخ تشكیل هیات به مؤدی مالیاتی ( فاصله تاریخ ابلاغ و روز تشكیل جلسه رسیدگی هیات نباید كمتر از 10 روز باشد مگر به درخواست مؤدی وموافقت واحد مربوط)
  توجه : عدم حضور مؤدی یا نماینده او، مانع رسیدگی هیات وصدور رای نخواهد بود*/
  4- حضور مؤدی در تاریخمعین شده در هیات ودفاع او نسبت به اعتراض به برگ تشخیص ابلاغ شده، مستند به مدارك مثبته بصورت شفاهی ویا با تقدیم لایحه اعتراضیه كتبی به هیات.
  5- ابلاغ رای هیات بدوی حل اختلاف مالیاتی به مؤدی.
  6- در صورت اعتراض مؤدی به رای هیات بدوی ظرف یك ماه مهلت قانونی، مؤدی مكلف است حداقل 10% مالیات مبلغ مورد رای را با احتساب پرداختهای قبلی پرداخت یا به حساب سپرده واریز وظرف همان مدت اعتراض كتبی خود را به قسمت وصول وابلاغ وخدمات مالیاتی یا حسب مورد حوزه مالیاتی مربوط تسلیم نمایند.
  7- ابلاغ برگ دعوت به هیات حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر به مؤدی.
  8- حضور مؤدی در تاریخ معین در هیات حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر ودفاع كتبی یا شفاهی نسبت به رای هیات بدوی با ستناد مدارك ومستندات قابل قبول وقانونی.
  9- ابلاغ رای هیات حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر به مؤدی (این رای قطعی می باشد)
  10-مؤدی می تواند ظرف یكماه از تاریخ ابلاغ اراء قطعی هیات های حل اختلاف مالیاتی باستناد عدم رعایت قوانین ومقررات موضوعه ویا نقص رسیدگی با اعلام دلایل كافی به شورای عالی مالیاتی شكایت كند ونقض رای وتجدید رسیدگی را تقاضا كند.
  توجه: عطف به ماده 259 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 3/12/1366 با الحاقات واصلاحات انجام شده در آن تا قبل از تاریخ 27/11/1380 هرگاه، شكایت از رای هیات حل اختلاف مالیاتی از طرف مؤدی بعمل آمده باشد ومؤدی به میزان مالیات مورد رای وجه نقد یا تضمین بانكی بسپرد ویا وثیقه ملكی معرفی كند یا ضامن معتبر كه اعتبار ضامن مورد قبول ممیز كل مالیاتی باشد معرفی نماید، رای هیات تا صدور رای شورایعالی مالیاتی موقوف الاجراء می ماند.
  11-امكان شكایت مؤدی در مورد مالیاتهای قطعی شده به هیات 3 نفره منتخب وزیر امور اقتصادی و دارائی (هیات موضوع ماده 251 مكرر قانون مالیاتهای مستقیم) به ادعای غیر عادلانه بودن مالیات مستنداً به مدارك و دلائل كافی.
  12-امكان شكایت مؤدی به دیوان عدالت اداری در ارتباط با تقاضای ابطال آراء قطعی هیات های حل اختلاف مالیاتی، شورایعالی یا هیات موضوع ماده 251 مكرر قانون مالیاتهای مستقیم، منحصراً از حیث نقض قوانین ومقررات یا مخالفت با آنها (مستند به بند 2 از ماده 11 قانون دیوان عدالت اداری) مندرج در روزنامه رسمی شماره 10790- مورخ 18/12/1360)

  توجه: عطف به ماده (216) قانون مالیاتهای مستقیم:
  « مرجع رسیدگی به شكایات ناشی از اقدامات اجرائی راجع به مطالبات دولت از اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی كه طبق مقررات اجرائی مالیاتها قابل مطالبه و وصول می باشد هیات حل اختلاف مالیاتی خواهد بود. به شكایات مزبور به فوریت وخاج از نوبت رسیدگی و رای صادر خواهد شد. رای صادره قطعی ولازم الاجراء است.

   

  ب – شیوه رسیدگی به شكایات مالیاتی كلیه اشخاص حقوقی كه شروع سال مالی آنها از اول فروردین ماه سال 1380 به بعد باشد ویا سایر مؤدیان مالیاتی كه از ابتدای سال 1381 به بعد، برای آنها برگ تشخیص مالیات صادر وابلاغ گردیده باشد.

     1- ابلاغ برگ تشخیص مالیات مؤدی
  2- در صورت اعتراض مؤدی ظرف مهلت مقرر قانونی (30 روز) به برگ تشخیص مالیات، احاله پرونده به هیات حل اختلاف مالیاتی.
  3- ابلاغ برگ دعوت به هیات حل اختلاف مالیاتی با تعیین تاریخ تشكیل هیات به مؤدی مالیاتی (فاصله تاریخ ابلاغ و روز تشكیل جلسه رسیدگی هیات نباید كمتر از 10روز باشد مگر به درخواست مؤدی و موافقت واحد مربوط)
  توجه: عدم حضور مؤدی یا نماینده او، مانع از رسیدگی هیات وصدور رای نخواهد بود.
  4- حضور مؤدی در تاریخ معین شده در هیات حل اختلاف مالیاتی ودفاع او نسبت به اعتراض به برگ تشخیص مالیات ابلاغ شده، مستند به مدارك قابل قبول، بصورت شفاهی ویا وسیله تقدیم لایحه اعتراضیه كتبی به هیات.
  5- ابلاغ رای هیات حل اختلاف مالیاتی پس از رسیدگی به مؤدی (این رای طبق تبصره 1 ماده 244 قانون اصلاح موادی از قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 27/11/1380 قطعی ولازم الاجرا می باشد).
  6- مؤدی می تواند ظرف یك ماه از تاریخ ابلاغ رای قطعی هیات حل اختلاف مالیاتی، به استناد عدم رعایت قوانین ومقررات موضوعه یا نقص رسیدگی، با اعلام دلایل كافی به شورای عالی مالاتی شكایت ونقض رای وتجدید رسیدگی را درخواست كند.
  7- هرگاه مؤدی از رای هیات حل اختلاف مالیاتی، به شورایعالی مالیاتی شكایت نماید، بایستی به میزان مالیات مورد رای وجه نقد، یا تضمین بانكی بسپرد ویا وثیقه ملكی معرفی كند، یا ضامن معتبر كه اعتبار ضامن مورد قبول اداره امور مالیاتی باشد معرفی نماید، در این صورت رای هیات حل اختلاف مالیاتی تا صدور رای شورایعالی مالیاتی موقوف الاجراء می ماند.
  8- امكان شكایت مؤدی در مورد مالیاتهای قطعی شده كه در مرجع دیگری قابل طرح نباشد به ادعای غیر عادلانه بودن مالیات، مستنداً به مدارك ودلائل كافی وتقاضای تجدید رسیدگی به هیات 3 نفره منتخب وزی امور اقتصادی ودارائی (هیات موضوع ماده 251 مكرر قانون مالیاتهای مستقیم).
  9- امكان شكایت مؤدی به دیوان عدالت اداری در ارتباط با تقاضای ابطال آراء قطعی هیات های حل اختلاف مالیاتی، شورایعالی مالیاتی، هیات مووضع ماده 251 مكرر قانون مالیاتهای مستقیم، منحصراً از حیث نقض قوانین ومقررات یا مخالفت با آنها (مستند به بند 2 از ماده 11 قانون دیوان عدالت اداری) مندرج در روزنامه رسمی شماره 10790-مورخ 18/12/1360)
  توجه: طف بهماده (216) قانون مالیاتهای مستقیم:
  « مرجع رسیدگی به شكایات ناشی از اقدامات اجرائی راجع به مطالبات دولت از اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی كه طبق مقررات اجرائی مالیاتها قابل مطالبه و وصول می باشد هیات حل اختلاف مالیاتی خواهد بود. به شكایات مزبور به فوریت وخارج از نوبت رسیدگی و رای صادر خواهد شد. رای صادره قطعی ولازم الاجراء است.

     لوگوها
  دوستان
  فال حافظ
  آرشیو ماهانه
  ارتباط با مدیر
  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  کد جستجوگر گوگل
  دریافت كد
  Powered by
  Abzarak.com

  تعبیر خواب آنلاین

  تعبیر خواب

  دیکشنری آنلاین

  دیکشنری آنلاین

  خدمات وبلاگ نویسان // setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);