تبلیغات
تعاون و تعاون گران استان کردستان - بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش
امروز : | آخرین بروز رسانی :
موضوعات
برگزاری آزمون صنایع دستی در روستای بیساران مورخ 26/2/1390(1) گزارش سفر مقام عالی وزرات تعاون و هیئت همراه به شهرستان سروآباد(1) تعاونو علی البر والتقوی(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها1(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها 2(1) تماس با اداره کل تعاون استان کردستان و شهرستانها(1) اطلاعات عمومی شهرستان مریوان(1) وضعیت زمین و زلزله در منطقه سروآباد(1) دریاچه زریبار و تاریخچه آن(1) ٩٣ درصد جمعیت سروآباد در تعاونی‌ها عضویت دارند .(1) نمایی از شهرستان سروآباد و تاریخچه آن(1) پیشینه تاریخی اورامانات(1) موقعیت جغرافیای شهرستان مریوان(1) 60 مورد از بایسته های نظام مالی شرکت های تعاونی(1) موقعیت جغرافیایی شهرستان سروآباد(1) بازارچه ها تدبیری برای معیشت مرزنشینان و امنیت مناطق مرزی(1) مالیات بر درآمد اتفاقی(1) مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی(1) پرسش و پاسخ مالیاتی 2(1) مرجع حل اختلاف مالیاتی (ماده 244 تا 251 قانون مالیاتهای مستقیم) :(1) مواد 189 الی 202 قانون مالیاتی (مواد بخشیدگی قوانین مالیاتی)(1) ماده 131 قانون مالیات مستقیم(1) وزیر تعاون خبر داد:معافیت مالیاتی تعاونی ها در سال آینده(1) اعمال ۲۵ درصد تخفیف مالیاتی تعاونی‎ها(1) مزایای تشکیل شرکتهای تعاونی(1) ویژگیهای تعاون(1) کاهش قیمت محصولات تعاونی ها با هدفمندی یارانه ها(1) روستای دیوزناو(1) ظرفیت خالی دربخش پرورش ماهیان سردآبی کردستان به انتظار بهره برداراست(1) بزرگترین مجتمع پرورش ماهی خاورمیانه نیازمند اعتبار است(1) رئیس اداره تعاون سروآباد گفت: به زودی کلنگ 96 واحدی مسکن مهر سروآباد به زمین زده می‌شود.(1) تیر سال ۹۰ آخرین فرصت تعاونی‌ها برای اخذ اعتبار ایران کد(1) اساسنامه شرکت های تعاونی در سال 89(1) حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی(1) عملکرد تعاونی های مرزنشین تا 30/9/88(1) ‹‹ دستورالعمل تشكیل تعاونیها ››(1) بایسته های بودجه سال 90(1) ضرورت ها و بایسته های مبارزه با فقر(1) بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش(1) جایگاه بانک مرکزی در دیگر کشورها(1) منابع صندوق توسعه ملی فقط برای بخش‌های غیردولتی(1) داروی تلخ برای درمان اقتصاد بیمار ایران(1) اشتغال، چالش عمده اقتصاد ایران(1) مالیات به زبان ساده(1) مالیات بر ارزش افزوده چگونه محاسبه می شود(1) برخی از مواد قوانین مالیاتی(1) چگونه یک تعاونی را شروع کنیم(1) بررسی نقش تعاونی ها در اقتصاد ملی کشورها؛(1) عوامل موثر بر توانمند سازی تعاونی ها(1) آسیب شناسی تعاونی های مرزنشین(1) نقش تعاونی ها در اقتصاد جهان(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون1(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون 2(1) دانستنی های مالیاتی(1) 70 هزار نفر در تعاونی‌های مرزنشین كردستان فعالیت می‌كنند(1) فرماندار شهرستان سروآباد:سهام عدالت نقش مهمی در افزایش سطح رفاه اقشار كم‌درآمد داشته است(1) بخشنامه شرایط معافیت مالیاتی شركتهای تعاونی و خصوصی(1) متن بخشنامه(1) مالیات بر درآمد شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری(1) درباره شرکت تعاونی :(1) اخذ ایران کد(1) وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت(1) پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )(1) انواع تعاونیها(1) تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی(1) برداشت انار در باغ های سروآباد(1)
نظرسنجی
 • سایت اداره تعاون شهرستان سروآباد تا چه اندازه توانسته است رضایت مندی شمارا بدست آورد؟
 • جستجو
  آمار
  :: بازدید های امروز:
  :: بازدید های دیروز:
  :: بازدید های این ماه:
  :: بازدید های ماه قبل:
  :: بازدید های کل:
  :: كل مطالب :
  d2m6jirylce8ycvutzwp.jpg kk3hfpyykl9f2dru9up7.jpg 2ol5izoa60vb8r6kyeu4.jpg 17wt9do7csbnxyhfse8p.jpg 7gehij6n0mw7jiqjjqy.jpg
  لینکستان
  دیگر

  ((سال تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى بر ملت شریف ایران بخصوص تعاون گران ایران اسلامی مبارک باد))
  ............((تعداد 46 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سمت های هیات مدیره،مدیر عامل و بازرس در شرکتهای تعاونی شهرستان سروآباد جذب شدند.))............ روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد ،مقدم شما را به این سایت گرامی می دارد

  سلام بازدید کننده عزیز **** **** جهت بهتر شدن سایت نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قمست ارتباط با مدیر سایت ثبت نمایید ****با تشکر روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد
  نوشته28
  بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش
  نوشته : آزاد جام خانه | درتاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1389 | درساعت : ساعت 12 و 41 دقیقه و 27 ثانیه
  موضوع : بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش ،


  بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش

  بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش
  دیدگاه > ایران  - نوشتاری که از نظرتان می‌گذرد تازه‌ترین دیدگاه اقتصادی یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران و وزیر اسبق بازرگانی درباره مهم‌ترین مسائل روز اقتصادی ایران است.

  بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش

  بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش
  دیدگاه > ایران  - نوشتاری که از نظرتان می‌گذرد تازه‌ترین دیدگاه اقتصادی یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران و وزیر اسبق بازرگانی درباره مهم‌ترین مسائل روز اقتصادی ایران است.

  او در این نوشتار که در پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری انتشار یافته است، برضرورت توسعه صادرات، اجرای دقیق سیاست‌های اصل 44 و بهبود فضای کسب وکار تأکید کرده و از مسئولان خواسته است در سایه مدیریت صحیح منابع مالی و منابع انسانی، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند. آل اسحاق «تولید صادرات‌محور»، «مدیریت واردات»، «تولید با کیفیت»، «اقتصاد مقاومتی» و «نگاه جامع در اجرای اصل 44» را کلیدواژه‌های بیانات اقتصادی رهبرمعظم انقلاب در
  چندماه اخیر برشمرده و در مطلبی که در پی می‌خوانید نکاتی را در راستای پیاده‌سازی منویات ایشان یادآوری کرده است.

  1- رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال و در جریان بازدید از توانمندی‌های خودروسازی گفتند که بخش‌های صنعتی باید محصولات خود را با محوریت صادرات تولید کنند و دستگاه‌های مختلف دولتی نیز باید با تلاش چندجانبه و هنرمندانه، بازار صادراتی را تأمین کنند. همچنین ایشان بر لزوم افزایش کیفیت کالای تولیدی و افزایش رقابت‌پذیری توصیه کردند. معنی راهبردی توصیه مقام‌معظم رهبری این بود که صادرات، به‌ویژه صادرات صنعتی، به‌عنوان موتور محرک اقتصاد قرار گیرد. این همان استراتژی «توسعه صادرات» است که در 5دهه اخیر رشد و شکوفایی بی‌نظیری برای بسیاری از اقتصادهای جهان به‌دنبال داشته است.

  2- ایشان در دیدار با کارگزاران و مدیران نظام، بر ضرورت مدیریت واردات تأکید کردند، اما این به معنای آن نیست که واردات به‌طور کامل محدود شود. نگرش اصلی در تنظیم استراتژی و بیان مأموریت می‌بایست بر مبنای تولید صادرات‌محور مبتنی بر «نگرش درون‌زای برون‌نگر» استوار باشد. در این صورت، مأموریت اصلی مدیریت واردات اینگونه تعریف می‌شود که «واردات برای تولید در جهت تأمین بهینه نیازهای داخلی و صادرات».

  با توجه به این تعریف، واردات نه‌تنها مذموم نیست بلکه طبق سخنان رهبر معظم انقلاب ضروری هم هست. اما در این موضوع که واردات در چه شرایطی مذموم است، دیدگاه اصلی این است که واردات در مواردی که به تولید کشور آسیب می‌رساند،
  غیر ضروری است. با مطالعه وضعیت کشورهای موفق در توسعه اقتصادی درخصوص چگونگی و حجم صادرات و واردات و ترکیب کالاهای وارداتی و صادراتی مشخص می‌شود که یکی از عوامل موفقیت این کشورها مدیریت صحیح چرخه تولید، صادرات و واردات است که دقت نظر در بیانات رهبری هم مؤید همین نکته است.

  3- رهبر معظم انقلاب همچنین در دیدار با کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی به اقتصاد مقاومتی و لزوم تولید و صادرات کالای باکیفیت تأکید کردند و با این نکته حق و حقوق مصرف‌کنندگان را به تولیدکنندگان یادآور شدند. ایشان موارد مختلف دیگری را نظیر اصل 44 قانون اساسی تذکر دادند و نیز ضرورت اقدامات اساسی برای رسیدن به اهداف چشم‌انداز و تسریع در آن و موضوعات مهم دیگری را نظیر نامگذاری امسال به «همت مضاعف، کارمضاعف» و توجه به عدالت و پیشرفت مورد تأکید قرار داده‌اند.
  حال با توجه به کلیدواژه‌های بیانات ایشان یعنی «تولید صادرات‌محور»، «مدیریت واردات»، «تولید با کیفیت»، «اقتصاد مقاومتی» و «نگاه جامع در اجرای اصل 44» این سؤال مطرح است که آیا عناوین فوق عناوین انتزاعی و مجزا از همدیگر هستند؟ ارتباط بین این کلیدواژه‌ها چیست و چگونه می‌شود از مجموعه بیانات و رهنمودهای ایشان، یک الگوی اقتصادی تهیه و تدوین کرد؟
  استنباط و برداشت بنده این است که رهبر معظم انقلاب با توجه به شرایط موجود و ملاحظه فرصت‌ها و تهدیدها و آرمان‌های انقلاب و اقتضائات زمانی حساس داخلی و پیرامونی، رهنمودهایی دارند که باید آن را در چارچوب یک استراتژی منسجم و مشخص مورد مطالعه قرار داد. بر اساس مبانی این استراتژی که جزئیات آن بارها از سوی ایشان تببین شده است، چند نکته باید مورد توجه مسئولان و برنامه‌ریزان کشور قرار گیرد:

  الف) براساس رهنمودهای رهبری، نگرش به اقتصاد باید مبتنی بر «نگاه درون‌زای برون‌نگر» باشد؛ یعنی با توجه به استعداد و توانایی‌های مختلف داخلی، تولیدات کشور باید بر پایه صادرات شکل گیرد و محصولات تولیدی از نظر نوع تولید و کیفیت آن باید جایگاه خود را در منطقه و جهان افزایش دهد و قابل رقابت در بازارهای جهانی باشد.

  ب) واردات باید مدیریت شود. مأموریت واردات باید براساس همان نگاه توسعه صادرات برمبنای «واردات برای تولید در جهت توسعه صادرات» شکل گیرد.

  ج) تولید در کشور باید اقتصادی و قابل رقابت باشد؛ به نحوی که مصرف‌کننده در میان کالاهای داخلی و خارجی حق انتخاب داشته باشد و آزادانه بتواند کالای دلخواه خود را انتخاب کند و طبیعی است که اگر کیفیت تولید داخلی بالا باشد، مصرف‌کننده کالای
  داخلی را انتخاب می‌کند. بنابراین سیاستگذاران باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که شرایط برای تولید باکیفیت فراهم شود.

  د) با اجرای دقیق و به موقع اصل 44 قانون اساسی چه در واگذاری‌ها و چه در سرمایه‌گذاری‌های جدید دولت، با واگذاری مالکیت و همچنین مدیریت امور به بخش غیردولتی، شرایط برای رقابت‌پذیری بیشتر اقتصاد فراهم شده و در نتیجه دولت به هدایت، نظارت و سیاستگذاری می‌پردازد.

  ه) با توجه به چالش‌های موجود در نظام سیاسی جهان، ضرورت دارد که تهدیدهای جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران به فرصت‌های اقتصادی تبدیل شود و این کار امکان‌پذیر نیست مگر در سایه مدیریت صحیح منابع مالی و منابع انسانی. البته تجربه تحریم‌ها علیه ملت ایران مؤید این نکته است که ما در هر زمان که به شکل صحیحی، سیاستگذاری کرده‌ایم و منابع را به صورت بهینه به اقتصاد تزریق‌ کرده‌ایم، اثر تحریم‌ها به شدت کاهش یافته و اگر مقصود تحریم‌کنندگان، وارد کردن فشار به کشور بوده، این نتیجه هرگز حاصل نشده و برعکس، تولید در داخل شکوفاتر شده است.

  و) رهبر معظم انقلاب به درستی بهبود فضای کسب و کار را مورد تأکید قرار دادند و خواستار تسهیل فضای کسب و کار در کشور شدند که این اصلاح ساختار امکان‌پذیر نیست مگر در سایه برنامه‌ریزی مناسب و توجه به شاخص‌های تعیین‌شده در اسناد بالادستی نظام از جمله سندچشم‌انداز و سیاست‌های فراقوایی نظیر اصل44.

  در همین زمینه:


  لوگوها
  دوستان
  فال حافظ
  آرشیو ماهانه
  ارتباط با مدیر
  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  کد جستجوگر گوگل
  دریافت كد
  Powered by
  Abzarak.com

  تعبیر خواب آنلاین

  تعبیر خواب

  دیکشنری آنلاین

  دیکشنری آنلاین

  خدمات وبلاگ نویسان // setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);