تبلیغات
تعاون و تعاون گران استان کردستان - تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی
امروز : | آخرین بروز رسانی :
موضوعات
برگزاری آزمون صنایع دستی در روستای بیساران مورخ 26/2/1390(1) گزارش سفر مقام عالی وزرات تعاون و هیئت همراه به شهرستان سروآباد(1) تعاونو علی البر والتقوی(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها1(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها 2(1) تماس با اداره کل تعاون استان کردستان و شهرستانها(1) اطلاعات عمومی شهرستان مریوان(1) وضعیت زمین و زلزله در منطقه سروآباد(1) دریاچه زریبار و تاریخچه آن(1) ٩٣ درصد جمعیت سروآباد در تعاونی‌ها عضویت دارند .(1) نمایی از شهرستان سروآباد و تاریخچه آن(1) پیشینه تاریخی اورامانات(1) موقعیت جغرافیای شهرستان مریوان(1) 60 مورد از بایسته های نظام مالی شرکت های تعاونی(1) موقعیت جغرافیایی شهرستان سروآباد(1) بازارچه ها تدبیری برای معیشت مرزنشینان و امنیت مناطق مرزی(1) مالیات بر درآمد اتفاقی(1) مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی(1) پرسش و پاسخ مالیاتی 2(1) مرجع حل اختلاف مالیاتی (ماده 244 تا 251 قانون مالیاتهای مستقیم) :(1) مواد 189 الی 202 قانون مالیاتی (مواد بخشیدگی قوانین مالیاتی)(1) ماده 131 قانون مالیات مستقیم(1) وزیر تعاون خبر داد:معافیت مالیاتی تعاونی ها در سال آینده(1) اعمال ۲۵ درصد تخفیف مالیاتی تعاونی‎ها(1) مزایای تشکیل شرکتهای تعاونی(1) ویژگیهای تعاون(1) کاهش قیمت محصولات تعاونی ها با هدفمندی یارانه ها(1) روستای دیوزناو(1) ظرفیت خالی دربخش پرورش ماهیان سردآبی کردستان به انتظار بهره برداراست(1) بزرگترین مجتمع پرورش ماهی خاورمیانه نیازمند اعتبار است(1) رئیس اداره تعاون سروآباد گفت: به زودی کلنگ 96 واحدی مسکن مهر سروآباد به زمین زده می‌شود.(1) تیر سال ۹۰ آخرین فرصت تعاونی‌ها برای اخذ اعتبار ایران کد(1) اساسنامه شرکت های تعاونی در سال 89(1) حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی(1) عملکرد تعاونی های مرزنشین تا 30/9/88(1) ‹‹ دستورالعمل تشكیل تعاونیها ››(1) بایسته های بودجه سال 90(1) ضرورت ها و بایسته های مبارزه با فقر(1) بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش(1) جایگاه بانک مرکزی در دیگر کشورها(1) منابع صندوق توسعه ملی فقط برای بخش‌های غیردولتی(1) داروی تلخ برای درمان اقتصاد بیمار ایران(1) اشتغال، چالش عمده اقتصاد ایران(1) مالیات به زبان ساده(1) مالیات بر ارزش افزوده چگونه محاسبه می شود(1) برخی از مواد قوانین مالیاتی(1) چگونه یک تعاونی را شروع کنیم(1) بررسی نقش تعاونی ها در اقتصاد ملی کشورها؛(1) عوامل موثر بر توانمند سازی تعاونی ها(1) آسیب شناسی تعاونی های مرزنشین(1) نقش تعاونی ها در اقتصاد جهان(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون1(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون 2(1) دانستنی های مالیاتی(1) 70 هزار نفر در تعاونی‌های مرزنشین كردستان فعالیت می‌كنند(1) فرماندار شهرستان سروآباد:سهام عدالت نقش مهمی در افزایش سطح رفاه اقشار كم‌درآمد داشته است(1) بخشنامه شرایط معافیت مالیاتی شركتهای تعاونی و خصوصی(1) متن بخشنامه(1) مالیات بر درآمد شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری(1) درباره شرکت تعاونی :(1) اخذ ایران کد(1) وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت(1) پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )(1) انواع تعاونیها(1) تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی(1) برداشت انار در باغ های سروآباد(1)
نظرسنجی
 • سایت اداره تعاون شهرستان سروآباد تا چه اندازه توانسته است رضایت مندی شمارا بدست آورد؟
 • جستجو
  آمار
  :: بازدید های امروز:
  :: بازدید های دیروز:
  :: بازدید های این ماه:
  :: بازدید های ماه قبل:
  :: بازدید های کل:
  :: كل مطالب :
  d2m6jirylce8ycvutzwp.jpg kk3hfpyykl9f2dru9up7.jpg 2ol5izoa60vb8r6kyeu4.jpg 17wt9do7csbnxyhfse8p.jpg 7gehij6n0mw7jiqjjqy.jpg
  لینکستان
  دیگر

  ((سال تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى بر ملت شریف ایران بخصوص تعاون گران ایران اسلامی مبارک باد))
  ............((تعداد 46 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سمت های هیات مدیره،مدیر عامل و بازرس در شرکتهای تعاونی شهرستان سروآباد جذب شدند.))............ روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد ،مقدم شما را به این سایت گرامی می دارد

  سلام بازدید کننده عزیز **** **** جهت بهتر شدن سایت نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قمست ارتباط با مدیر سایت ثبت نمایید ****با تشکر روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد
  نوشته14
  تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی
  نوشته : آزاد جام خانه | درتاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1389 | درساعت : ساعت 09 و 45 دقیقه و 21 ثانیه
  موضوع : تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی ،


  تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی  

  تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی

  84 - منظور از معافیت مالیاتی چیست و چه مواردی را شامل می شود ؟
  منظور از معافیت مالیاتی معافیت از پرداخت مالیات بردرآمد حاصل از فعالیتهای صنعتی و معدنی و تولیدی می‌باشد . در ایران شركتها مكلفند مالیات سود سهام را كه به عنوان مالیات اشخاص حقیقی نیز تلقی می‌گردد در منبع كسر و به حوزه مالیاتی مربوطه پرداخت كنند ( ماده 132 ق.م.م ) .

  85 - معافیتهای مالیاتی كدام است و در چه شرایطی تعلق می‌گیرد ؟
  الف ) معافیت مالیاتی بخش صنعت، معدن و تولید

 • درآمد مشمول مالیات ابزاری حاصل از فعالیتهای تولیدی و معدنی در بخش‌های تعاونی و خصوصی از تاریخ شروع بهره‌برداری یا استخراج به میزان 80 درصد و به مدت چهار سال از پرداخت مالیات معاف می‌باشد ( ماده 132 ق.م.م ).
 • آن قسمت از سود ابزاری شركتهای تعاونی و خصوصی كه برای بازسازی، توسعه، نوسازی و یا تكمیل واحدهای صنعتی و معدنی موجود و یا ایجاد واحدهای صنعتی و معدنی جدید در آن سال مصرف گردد از 50 درصد مالیات متعلقه معاف خواهد بود ( ماده 138 ق.م.م ).
  ب) معافیت مالیاتی بخش كشاورزی
  درآمد حاصل از كلیه فعالیتهای كشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری و نوغانداری، احیای مراتع و جنگلها و باغات و اشجار و نخیلات بدون محدودیت زمانی از پرداخت مالیات معاف می‌باشند ( ماده 81 ق.م.م ).
  ج) معافیت مالیاتی بخش گردشگری
  كلیه تأسیسات ایرانگردی و جهانگردی دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر سال از پرداخت 50 درصد مالیات متعلقه معاف خواهند بود (تبصره 3 ماده 132).

  86 - آیا شرایطی برای برخورداری از معافیت وجود دارد ؟
  بلی، معافیت مالیاتی برای بخشهای صنعتی و معدنی زمانی میسر است كه واحدهای مربوطه خارج از شعاع 120 كیلومتری تهران و 50 كیلومتری اصفهان و سی كیلومتری مراكز استانها و شهرهای دارای بیش از سیصد هزار نفر جمعیت استقرارداشته باشند (شهرك‌های صنعتی مستقر در شعاع 30 كیلومتری مراكز استانها و شهرهای یاد شده از این شرط مستثنی می‌باشد (تبصره 2 ماده 132 ق.م.م ).

  87- آیا استقرار واحدها در مناطق محروم موجب افزایش میزان و دوران معافیت مالیاتی می‌گردد؟
  بلی، صد در صد (100%) درآمد مشمول مالیات كلیه واحدهایی كه در مناطق محروم مستقر می‌باشند به مدت ده سال از معافیت مالیاتی برخوردار است (ماده 132 ق.م.م).

  88- آیا مشخص است مناطق محروم كدامند ؟
  در آغاز هر برنامه توسعه اقتصادی فهرست مناطق محروم توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارائی و صنایع و معادن تهیه و به تصویب هیأت وزیران می رسد (تبصره 2 ماده 132 ق.م.م ).

  89 - آیا از حیث بخشودگی مالیاتی تفاوتی بین واحدهای مستقر در مناطق ویژه اقتصادی با سایر مناطق سرزمین اصلی وجود دارد ؟
  از حیث بخشودگی مالیاتی هیچ تفاوتی میان سرزمین اصلی و مناطق ویژه اقتصادی وجود ندارد. در حقیقت رفتار مالیاتی در تمامی مناطق ویژه با سرزمین اصلی یكسان است .

  90 - آیا درآمد صادرات نیز از معافیت مالیاتی برخوردار است ؟
  بلی، صد در صد (100%) درآمد حاصل از صادرات محصولات تمام شده صنعتی و كشاورزی وصنایع تبدیلی و تكمیل آن و پنجاه درصد (50%) درآمد حاصل از صادرات سایر كالاهای غیر نفتی از پرداخت مالیات معاف است (ماده 141 ق .م.م ).

  91 - معافیت مالیاتی ترانزیت كالابه چه صورت است ؟
  صد در صد (100%) درآمد حاصل از صادرات كالاهای مختلف كه به صورت ترانزیت به ایران وارد شده یا می شوند و بدون تغییر در ماهیت یا با انجام كاری بر روی آن صادر می شوند از شمول مالیات معاف است (بند ب ماده 141 ق.م.م ).

  92 - آیا شركتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار علاوه بر معافیتهایی كه به واحدهای صنعتی و معدنی، كشاورزی و گردشگری تعلق می‌گیرد از معافیت یا بخشودگی مالیاتی دیگری نیز برخوردار می‌باشند ؟
  كلیه شركتهای پذیرفته شده در بورس كه نقل و انتقال سهام آنها از طریق كارگزار بورس انجام می‌گیرد معادل ده درصد (10%) مالیات آنها بخشوده می شود ( ماده 143 ق.م.م ).

  تسهیلات و معافیت‌های گمركی

  93 - آیا ماشین آلات و تجهیزاتی كه برای فعالیتهای تولیدی وارد می شوند از معافیت گمركی برخوردارند؟
  براساس قوانین جاری، ماشین آلات تولیدی به تشخیص وزارتخانه ذی‌ربط از پرداخت گمركی سود بازرگانی معاف هستند ولی برای تجهیزات و مواد اولیه برابر مقررات، سود و عوارض بازرگانی دریافت می شود و لیكن تغییراتی در هزینه‌های گمركی پس از تصویب لایحه تجمیع عوارض صورت می پذیرد ‌(برای اطلاعات بیشتر لطفاً به سئوال 84 مراجعه شود ).

  94 - آیا امكان ورود مواد اولیه بصورت ترانزیت و بعد صدور آن بصورت كالای ساخته شده و برخورداری از معافیت گمركی وجود دارد ؟
  بلی، به مواردیكه بصورت ترانزیت و به قصد تولید وارد می شوند معافیت گمركی تعلق می‌گیرد و اگر به هر دلیلی این عوارض در ابتدا دریافت شده باشد پس از صدور كالای تولید شده قابل استرداد می‌باشد.

  95 - ماشین آلات و تجهیزات دست دوم وارده به كشور در گمرك به چه قیمتی ارزیابی می‌شود؟
  كلیه كالاهایی كه به كشور وارد می شود به قیمت نو در گمرك ارزیابی می‌گردد و فقط ماشین آلات و تجهیزات دست دومی كه برای استفاده در خط تولید براساس قانون سرمایه‌گذاری خارجی به كشور وارد می شود به قیمت واقعی آن ( دست دوم ) ارزیابی می‌گردد. • لوگوها
  دوستان
  فال حافظ
  آرشیو ماهانه
  ارتباط با مدیر
  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  کد جستجوگر گوگل
  دریافت كد
  Powered by
  Abzarak.com

  تعبیر خواب آنلاین

  تعبیر خواب

  دیکشنری آنلاین

  دیکشنری آنلاین

  خدمات وبلاگ نویسان // setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);