تبلیغات
تعاون و تعاون گران استان کردستان - پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )
امروز : | آخرین بروز رسانی :
موضوعات
برگزاری آزمون صنایع دستی در روستای بیساران مورخ 26/2/1390(1) گزارش سفر مقام عالی وزرات تعاون و هیئت همراه به شهرستان سروآباد(1) تعاونو علی البر والتقوی(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها1(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها 2(1) تماس با اداره کل تعاون استان کردستان و شهرستانها(1) اطلاعات عمومی شهرستان مریوان(1) وضعیت زمین و زلزله در منطقه سروآباد(1) دریاچه زریبار و تاریخچه آن(1) ٩٣ درصد جمعیت سروآباد در تعاونی‌ها عضویت دارند .(1) نمایی از شهرستان سروآباد و تاریخچه آن(1) پیشینه تاریخی اورامانات(1) موقعیت جغرافیای شهرستان مریوان(1) 60 مورد از بایسته های نظام مالی شرکت های تعاونی(1) موقعیت جغرافیایی شهرستان سروآباد(1) بازارچه ها تدبیری برای معیشت مرزنشینان و امنیت مناطق مرزی(1) مالیات بر درآمد اتفاقی(1) مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی(1) پرسش و پاسخ مالیاتی 2(1) مرجع حل اختلاف مالیاتی (ماده 244 تا 251 قانون مالیاتهای مستقیم) :(1) مواد 189 الی 202 قانون مالیاتی (مواد بخشیدگی قوانین مالیاتی)(1) ماده 131 قانون مالیات مستقیم(1) وزیر تعاون خبر داد:معافیت مالیاتی تعاونی ها در سال آینده(1) اعمال ۲۵ درصد تخفیف مالیاتی تعاونی‎ها(1) مزایای تشکیل شرکتهای تعاونی(1) ویژگیهای تعاون(1) کاهش قیمت محصولات تعاونی ها با هدفمندی یارانه ها(1) روستای دیوزناو(1) ظرفیت خالی دربخش پرورش ماهیان سردآبی کردستان به انتظار بهره برداراست(1) بزرگترین مجتمع پرورش ماهی خاورمیانه نیازمند اعتبار است(1) رئیس اداره تعاون سروآباد گفت: به زودی کلنگ 96 واحدی مسکن مهر سروآباد به زمین زده می‌شود.(1) تیر سال ۹۰ آخرین فرصت تعاونی‌ها برای اخذ اعتبار ایران کد(1) اساسنامه شرکت های تعاونی در سال 89(1) حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی(1) عملکرد تعاونی های مرزنشین تا 30/9/88(1) ‹‹ دستورالعمل تشكیل تعاونیها ››(1) بایسته های بودجه سال 90(1) ضرورت ها و بایسته های مبارزه با فقر(1) بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش(1) جایگاه بانک مرکزی در دیگر کشورها(1) منابع صندوق توسعه ملی فقط برای بخش‌های غیردولتی(1) داروی تلخ برای درمان اقتصاد بیمار ایران(1) اشتغال، چالش عمده اقتصاد ایران(1) مالیات به زبان ساده(1) مالیات بر ارزش افزوده چگونه محاسبه می شود(1) برخی از مواد قوانین مالیاتی(1) چگونه یک تعاونی را شروع کنیم(1) بررسی نقش تعاونی ها در اقتصاد ملی کشورها؛(1) عوامل موثر بر توانمند سازی تعاونی ها(1) آسیب شناسی تعاونی های مرزنشین(1) نقش تعاونی ها در اقتصاد جهان(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون1(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون 2(1) دانستنی های مالیاتی(1) 70 هزار نفر در تعاونی‌های مرزنشین كردستان فعالیت می‌كنند(1) فرماندار شهرستان سروآباد:سهام عدالت نقش مهمی در افزایش سطح رفاه اقشار كم‌درآمد داشته است(1) بخشنامه شرایط معافیت مالیاتی شركتهای تعاونی و خصوصی(1) متن بخشنامه(1) مالیات بر درآمد شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری(1) درباره شرکت تعاونی :(1) اخذ ایران کد(1) وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت(1) پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )(1) انواع تعاونیها(1) تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی(1) برداشت انار در باغ های سروآباد(1)
نظرسنجی
 • سایت اداره تعاون شهرستان سروآباد تا چه اندازه توانسته است رضایت مندی شمارا بدست آورد؟
 • جستجو
  آمار
  :: بازدید های امروز:
  :: بازدید های دیروز:
  :: بازدید های این ماه:
  :: بازدید های ماه قبل:
  :: بازدید های کل:
  :: كل مطالب :
  d2m6jirylce8ycvutzwp.jpg kk3hfpyykl9f2dru9up7.jpg 2ol5izoa60vb8r6kyeu4.jpg 17wt9do7csbnxyhfse8p.jpg 7gehij6n0mw7jiqjjqy.jpg
  لینکستان
  دیگر

  ((سال تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى بر ملت شریف ایران بخصوص تعاون گران ایران اسلامی مبارک باد))
  ............((تعداد 46 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سمت های هیات مدیره،مدیر عامل و بازرس در شرکتهای تعاونی شهرستان سروآباد جذب شدند.))............ روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد ،مقدم شما را به این سایت گرامی می دارد

  سلام بازدید کننده عزیز **** **** جهت بهتر شدن سایت نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قمست ارتباط با مدیر سایت ثبت نمایید ****با تشکر روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد
  نوشته12
  پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )
  نوشته : آزاد جام خانه | درتاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1389 | درساعت : ساعت 09 و 36 دقیقه و 05 ثانیه
  موضوع : پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها ) ،


  پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )

  سئوال ٢٤- آیا سیستم بازرسی خارج از شركت برای شرت سهامی عام مورد نیاز می باشد یا خیر؟
  پاسخ: سیستم ارگان بازرسی خارج از شركت در حقوق اغلب كشورهای پیشرفته صنعتی وجود دارد. در ایالات متحده آمریكا كمیسیون بورس اوراق بهادار كه به موجب قانون فدرال ١٩٣٣ اصلاحی ١٩٦٤ تشكیل گردیده است حساب ها و گزارشات مدیران و بازرسان شركت های سهامی پذیرفته شده در بورس را مورد تجزیه و تحلیل قرارداده و در صورت لزوم شركت متخلف را ارشاد می نماید و در مواردی می تواند خرید و فروش سهام شركتی كه مقرراتی كمیسیون بورس اوراق بهادار را نقض نموده باشد در بازار بورس بطور موقت تعلیق نماید. در حقوق فرانسه نیز سازمانی به نام كمیسیون بورس اوراق بهادار مشابه ایالات متحده آمریكا دركنترل حسابهای شركت های سهامی عام تاسیس گردیده است به نظر می رسد كه در حقوق ایران كمیسیون مشابهی برای جلوگیری از انتشار ترازنامه و اطلاعات برخلاف واقع پیش بینی گردد.

  سئوال ٢٥- در شركت با مسئولیت محدود تشكیل مجمع عمومی عادی و فوق العاده پیش بینی نشده فقط قانوگذار در ماده ١٠٦ ق.ت. تصمیمات راجع به شركت را به اكثریت لااقل نصف سرمایه و در دعوت دوم با اكثریت عددی شركا پذیرفته است پیشنهاد اصلاحی چیست؟
  پاسخ: گرچه در ماده ١٠٦ ق.ت. تصمیمات راجع به شركت با مسئولیت محدود در دعوت اول با اكثریت لااقل نصف كل سرمایه شركت بوده و اگر در دعوت اول اكثریت مزبور حاصل نشد با اكثریت عددی شركت شركا (نصاب عددی) اتخاذ می گردد و ظاهرا نیازی به تشكیل مجمع وجود ندارد ولی اداره ثبت شركت ها سالهاست با ارائه اساسنامه نمونه پیشنهاد نموده كه در این قبیل شركت ها مجمع عمومی عادی و فوق العاده پیش بینی گردد كه به صورت عرف در ثبت شركت مورد استفاده قرار میگیرد. در حقوق فرانسه تشكیل مجمع عمومی عادی سالیانه برای شرك با مسئولیت محدود قانوین شناخته شده است و این مجمع به حساب های شركت رسیدگی و آن را تصویب كرده و سود قابل تقسیم را تعیین می نماید (ماده ٥٨ قانون ٢٤ ژوییه ١٩٦٦).
  بنابراین به نظر می رسد كه همانند حقوق سایر كشورهاموادی راجع به مجمع عمومی عادی و فوق العاده برای شركت مزبور با حذف ماده ١٠٦ ق.ت. به تصویب برسد.
  سئوال ٢٦- در ماده ١١١ ق.ت. تغییرات راجع به اساسنامه با اكثریت عددی شركایی كه حداقل ٤/٣ سرمایه را هم داشته باشند صورت می گیرد. در این زمینه نظر اصلاحی چیست؟
  پاسخ: تغییرات راجع به اساسنامه با اكثریت عددی شركایی كه حداقل ٤/٣ سرمایه راهم داشته باشند صورت میگیرد كه ممكن است بدون تشكیل مجمع صورت بگیرد. به نظر می رسد كه این امر در صلاحیت و اختیارات مجمع عمومی فوق العاده قرار بگیرد ونصاب ٤/٣ سرمایه نیز به ٣/٢ تقلیل داده شود تا تصمیم گیری از سهولت نسبی برخوردار باشد.
  سئوال ٢٧ - شركت با مسئولیت محدود حداقل از ٢ نفر تشكیل می گردد.اگر یكی از شركا فوت نماید آیا شركت می تواند با یك مدیر به فعالیت تجاری خود ادام دهد یا خیر؟
  پاسخ: شركت با مسئولیت محدود با استناد به ماده ٩٤ ق.ت. حداقل از ٢ نفر تشكیل می گردد.حال اگر یكی از شركا فوت نماید نص قانونی وجود ندارد كه شركت بتواند با یك شریك به بقا خود ادامه دهد اما برای جلوگیری از انحلال بهتر است كه شركت به فعالیت خود ادامه دهد. پیش بینی ماده قانونی در این زمینه ضروری است تا اشخاص ذینفع بتوانند از داداه تقاضای انحلال شركت مزبور را بنمایند.
  سئوال ٢٨- شركت با مسئولیت محدود كه حداقل بوسیله یك مدیر موظف یا غیرموظف اداره می شود می تواند از بین شركا یا خارج از آنان برای مدت محدود یا نامحدود انتخاب شود. نظر پیشنهادچیست؟
  پاسخ: انتخاب مدیر شركت با مسئولیت محدود برای مدت نامحدود مشكلات زیادی برای شركای اقلیت فراهم می سازد زیرا آنان نمی توانند مدیر سهل انگار و یا متخلف راعزل نمایند زیرا تصمیمات در شركت با مسئولیت محدود با شركایی است كه اكثریت سهم الشركه را دارا می باشند. بنابراین اقلیت قادر به عزل مدیر مادام العمر نمی باشند.
  از طرف دیگر امكان اقامه دعوی در دادگاه نیز پیش بینی نشده است. اصلح است كه مدیر یا مدیران شركت با مسئولیت محدود مانند شركت های سهامی عام و خاص برای مدت معین انتخاب شوند.
  سئوال ٢٩- مدیر یا مدیران در شركت با مسئولیت محدود با اكثریت محدود با اكثریت حداقل نصف سرمایه انتخاب می شوند اگر این نصاب حاصل نشد در دعوت دوم با اكثریت عددی كه دارای نصف سرمایه نیست انتخاب می شوند پیشنهاد اصلاحی در این زمینه چیست؟
  پاسخ: در مورد انتخاب مدیران شركت با مسئولیت محدود نص صریحی وجود ندارد اما ماده ١٠٦ ق.ت. كلیه تصمیمات راجع به شركت را در دعوت اول با اكثریت حداقل نصف سرمایه شركت قابل قبول می داند. به كاربردن كلمه اكثریت (لااقل نصف سرمایه) تا حدود مبهم می باشد زیرا معلوم نیست كه آیا منظور اكثریت مطلق بوده و یا ٥٠% كل سهم الشركه؟در دعوت دوم تصمیمات با اكثریت عددی كه دارای نصف سرمایه نیستنداتخاذ میگردد. به نظر می رسد كه انتخاب مدیران با اكثریت نسبی آرا شركا با توجه به میزان سهم الشركه آنان صورت پذیرد.
  سئوال ٣٠- در مورد عزل مدیر یا مدیران در شركت با مسئولیت محدود نصب صریحی وجود ندارد و در عمل مشكلاتی در صورت بروز اختلاف بین شركا ایجاد كرده است. برای رفع این مشكل پیشنهاد قانونی چیست؟
  پاسخ: به موجب ماده ١٠٤ ق.ت. شركت با مسئولیت محدود ممكن است توسط یك یا چند مدیر موظف یا غیرموظف از بین شركا یا خارج آنان انتخاب می گردند اداره شود. ملاحظه می شود كه قانونگذار انتخاب مدیر یا مدیران را برای مدت محدود یا نامحدود در اختیار شركا گذاشته و در مورد عزل آنان تصریحی ننموده است كه در عمل مشكلات زیادی به هنگام بروز اختلاف ایجاد می كند. بعضی از حقوقدانان معتقدند كه قابل عزل بودن مدیران ممكن است در اساسنامه شركت تصریح گردد. عده ای دیگر معتقدند عزل مدیر با در دست داشتن دلایل موجه و با تقدم دادخواست از دادگاه تقاضا گردد.
  در حقوق فرانسه رضایت عده ای از شركا كه بیش از نصف سرمایه و دلایل موجه نیز داشته باشند برای عزل مدیر كافی می باشد ضمنا شركا می توانند از دادگاه تجارت نیز به موجب ماده ٥٥ قانون ٢٤ ژوییه ١٩٦٦ تقاضای عزل مدیر را به شرط داشتن دلایل كافی درخواست نمایند.
  در حال حاضر به نظر می رسد كه مجمع عمومی عادی در صورت تقصیر مدیره می تواند نسبت به عزل مدیر متخلف اتخاذ تصمیم نماید.
  سئوال ٣١- قلمرو محدودیت اختیارات مدیران در ماد ه١٠٥ ق.ت. به اجمال برگزار شده و به اساسنامه محول گردیده است كه گاهی موجبات سو استفاده مدیران را فراهم می سازد. نظر پیشنهادی چیست؟
  پاسخ: ماده ١٠٥ ق.ت. به مدیر شركت با مسئولیت محدود اختیارات تام تفویض نموده است مگر اینكه اساسنامه قلمرو آن را محدود نماید. به نظر می رسد كه ممكن است مدیران از اختیارات خود در اداره امور شركت سو استفاده نمایند. به همین جهت اصلح است كه محدودیت هایی در قانون تجارت همانند شركت سهامی عام برای حفظ حقوق شركای اقلیت پیش بینی گردد.
  سئوال ٣٢- مسئولیت مدنی و جزایی مدیران همانند شركت های سهامی عام و خاص در قانون بطور دقیق پیش بینی نشده است. در این مورد پیشنهاد چیست؟
  پاسخ: مقررات جزایی طبق قانون شركت سهامی عام وخاص پیش بینی گردد.
  سئوال ٣٣- مسئولیت جزایی مدیران در بند (ج) ماده ١١٥ ق.ت. كلاهبرداری پیش بینی شده و آن در صورتی است كه مدیر با نبودن صورت دارایی یا با استناد به صورت دارایی مزور منافع موهومی را بین شركا تقسیم شده را جهت جبران زیان وارده بنماید. نظر اصلاحی چیست؟
  پاسخ: ماده ١١٥ ق.ت. مجازات متخلفین را در شركت با مسئولیت محدود در چند مورد مانند پرداخت برخلاف واقع سهم الشركه نقدی و غیرنقدی تقویم غیر واقعی آورده های غیرنقدی و تنظیم صورت دارایی مزور و ارائه منافع موهوم جرم كلاهبرداری محسوب داشته است. با توجه به اینكه در سال ١٣١١ مجازات جرم مزبور از درجه جنحه و خفیف بوده ولی در حال حاضر طبق قانون تشدید مجازات مرتكبین ارتشا و اختلاس و كلاهبرداری مصوب ٢٨/٦/١٣٦٤ مجلس شورای اسلامی و تائید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورخ ١٥/٩/١٣٦٧ مجازات كلاهبرداری علاوه بر مجازات در حقوق شركت ها هیچ گونه تعادلی با جرایم ارتكابی مندرج در ماده مذكور ندارد.
  سئوال ٣٤- نحوه كنترل شركت با مسئولیت محدود با توجه به مواد ٩٤ تا ١١٥ ق.ت. چه اشكلاتی دارد؟
  پاسخ : ارگان كنترل كننده در شركت با مسئولیت محدود پیش بینی نشده است اما بنابه ماده ١٠٩ ق.ت. ناظر به مواد ٩٦و ٩٧ و ١٦٥ و ١٦٨ و ١٧٠ همان قانون در صورتی كه عده شركای شركت بیش از ١٢ نفر باشد حداقل ٣ نفر تحت عنوان هیئت نظار از بین شركا برای اولین بار برای مدت یك سال انتخاب می شوند تا نسبت به كنترل آورده های نقدی و غیرنقدی دفاتر و دارایی شركت و دعوت مجمع عمومی عادی و فوق العاده اقدام نمایند و مسئله قرابت سببی یا نسبی هیئت نظار با مدیران و سایر شرایط قانونی لازم پیش بینی نشده است و این امر موجبات ضعف نظارت را فراهم ساخته است.
  سئوال ٣٥ - آیا هیئت نظارت در شركت مذكرو كه از حقوق فرانسه اقتباس شده در ایران عملا مورد استفاده قرار می گیرد؟
  پاسخ : هیئت نظار در ایران مورد استفاده زیادی قرار نگرفته است زیرا اغلب شركت های با مسئولیت محدود با تعداد كمتر از ١٢ نفر تاسیس می شوند و این امراصولا به دلیل ضعف همكاری دسته جمعی است.
  سئوال ٣٦- با توجه به استقبال مردم از شركت با مسئولیت محدود پیشنهاد برای سیستم بازرسی این شركت چیست و برای حمایت از طلبكاران جه مقرراتی ضروری می باشد؟
  پاسخ: به نظر می رسد با توجه به استقبال مردم از شركت با مسئولیت محدود به دلیل مسئولیت مدنی شركا كه در حدود سهم الشركه می باشد سیستم بازرسی همانند شركت های سهامی عام و خاص پیش بینی گردیده و برای حمایت از طلبكاران مسئولیت مدنی مدیران به بعد از انحلال ورشكستگی شركت تسری داده شود.
  سئوال ٣٧- درارزیابی آورده های نقدی برای مقومی كه گزارش خلاف واقع داده باشد جرم كلاهبرداری پیش بینی شده است. آیا به جای مجازات مزبور می توان از تدابیر تامینی جرم كلاهبرداری پیش بینی شده است. آیا به جای مجازات مزبور می توان از تدابیر تامینی و ضمانت اجرایی دیگری استفاده نمود؟
  پاسخ : مجازات جرم كلاهبرداری كه در حال حاضر به موجب قانون تشدید مجازات مرتكبین ارتشا اختلاس و كلاهبرداری مصوب ١٥/٩/١٣٦٧ علاوه بر رد اصل مال به حبس از ٢ تا ١٠ سال در نظر گرفته شده است اعمال آن برای مقومی كه گزارش خلاف واقع داده باشد به دلیل عدم تطبیق جرم ارتكابی با میزان مجازات تعیین شده بر خلاف عدالت و انصاف می باشد بنابراین می توان حتی به جای مجازات از تدابیر تامینی از قبیل نظر كارشناس رسمی دادگستری و تصویب مجمع استفاده نمود.

  سئوال ٣٨ - سیستم بازرسی در شركت های تضامنی و نسبی و مختلط سهامی و غیر سهامی چه اشكالاتی دارد؟
  پاسخ: در شركتهای تضامنی نسبی و مختلط غیر سهامی بازرس یا بازرسان پیش بینی نشده است اما در شركت مختلط سهامی همانند شركت با مسئولیت محدود هیئت نظار در نظر گرفته شده است به نظر می رسد كه مشابه شركتهای سهامی عام و خاص در این شركت های مقرراتی راجع به سیستم كنترل كننده پیش بینی گردد.
  سئوال ٣٩- در مورد مجامع عمومی عادی و فوق العاده در شركت های تضامنی و نسبی و مختلط سهامی و غیر سهامی اشاره نشده و به اساسنامه موكول شده است نظر پیشنهاد چیست؟
  پاسخ: درشركت تضامنی نسبی مختلط سهامی و غیر سهامی مجامع عممی عادی فوق العاده وجود ندارد ولی عرف اداره ثبت شركت ها مبنی بر پیش بینی آنها در اساسنامه می باشد بهتر است ماده قانونی در این مورد تدوین گردد.
  سئوال ٤٠- در شركت های تعاون كه بازرس یا بازرسان برای كنترل حسابهای شركت و اقدامات مدیران پیش بینی شده چه ایراداتی به نظر می رسد؟
  پاسخ: در شركت های تعاونی كه بازرس یا بازرسان برای كنترل حساب های شركت و اقدامات مدیران پیش بینی شده فاقد شرایط لازم بازرسی براساس آیین نامه اجرایی ماده ١٤٤ ل.ا.ق.ت. می باشد و اصلاح مقررات راجع به بازرسی با آیین نامه اجرایی مزبور ضروری به نظر می رسد.
  سئوال ٤١- شركت های تضامنی ونسبی هر كدام توسط حداقل یك مدیر كه از میان خود یا از خارج انتخاب می نمایند اداره می شود. قانونگذار در مورد عزل مدیری كه انتخاب او با قید در شركت نامه صورت گرفته باشد اشاره ای ننموده نظر پیشنهادی در این مورد چیست؟
  پاسخ: درشركت تضامنی یا نسبی (ماده ١٨٥ ناظر به ماده ١٢٠ ق.ت) شركا باید لااقل یك نفر از میان خود یا از خارج به سمت مدیر انتخاب نمایند. در این مواد به مدت مدیریت مدیر اشاره ای نشده است و شركا می توانند در اساسنامه تعداد مدیران و مدت مدیریت را تعیین نمایند. عزل مدیر نیز در قانون پیش بینی نشده است كه در عمل مشكلات حقوقی ایجاد می نماید. درشرك تضامنی اصولا محور اعتبار قائم به شخص می باشد. بنابراین مدیر یا مدیران مندرج در شركت نامه قابل عزل نمی باشند و حق استعفا ندارند مگر با رضایت كلیه شركا شركت.
  سئوال ٤٢- مدیر یا مدیرانی كه در اساسنامه انتخاب شده باشند به چه ترتیب در شركت های مزبور قابل عزل می باشند؟
  پاسخ: چنانچه مدیر یا مدیران دراساسنامه انتخاب شده باشند ممكن است طبق اساسنامه نسبت به تغییر مدیر یا مدیران مذكور عمل شود.
  سئوال ٤٣ مدیر یا مدیرانی كه در شركت نامه یا اساسنامه انتخاب نشده اما انتخاب آنان بعدا صورت گرفته باشد به چه ترتیب قابل عزل می باشند؟
  پاسخ: اگر مدیر یا مدیران در شركت نامه یا اساسنامه انتخاب نشده ولی انتخاب آنان بعدا صورت گرفته باشد دراین صورت شركا می توانند مدیر یا مدیران فوق لا معزول نمایند. بدیهی است مدیر ای مدیران فوق حق استعفا خواهند داشت.
  سئوال ٤٤- مدیر شركت تضامنی در چه مواردی شخصا مسئول می باشد؟
  پاسخ: برابر ماده ١٢١ ق.ت. : حدود مسئولیت مدیر یا مدیران شركت تضامنی همان است كه در ماده ٥١ ق.ت. مقرر شده است و ماده ٥١ اخیر الذكر مسئولیت مدیر شركت در مقابل شركا را مانند مسئولیت وكیل در مقابل موكل خود می داند. به نظر می رسد منظور از موكل شركت می باشد كه مدیر در صورت تعدی و تفریط در اقدامات و تصمیمات خود به نمایندگی از طرف شركت دارای مسئولیت مدنی می باشد اما مسئولیت مدنی مدیر در مقابل شركا تابع اصول كلی حقوقی مدنی از باب تسبیت وباعنایت به قانون مسئولیت مدنی خواهد بود.
  سئوال ٤٥- محدودیت اختیارات مدیران درمورد ضررهای وارده به شركت و انجام عملیات تجارتی از نوع تجارت شركت در مواد ١٣٢ و ١٣٤ ق.ت. پیش بینی شده است. پیشنهاد موارددیگر چیست؟
  پاسخ: محدودیت اختیارات مدیر در شركت تضامنی انجام تجارتی از نوع تجارت شركت بدون رضایت شركا و ضررهای وارده به شركت می باشد. مادام كه كمبود زیانهای مزبور جبران نشود تادیه هر نوع منفعت به شركا ممنوع است. ضمنا بهتر است محدودیت معاملات مدیر در مواردی كه با شركت خود معامله می نماید یا در شركت دیگر شریك می باشد برای حفظ حقوق شركا پیش بینی گردد.  لوگوها
  دوستان
  فال حافظ
  آرشیو ماهانه
  ارتباط با مدیر
  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  کد جستجوگر گوگل
  دریافت كد
  Powered by
  Abzarak.com

  تعبیر خواب آنلاین

  تعبیر خواب

  دیکشنری آنلاین

  دیکشنری آنلاین

  خدمات وبلاگ نویسان // setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);