تبلیغات
تعاون و تعاون گران استان کردستان - وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت
امروز : | آخرین بروز رسانی :
موضوعات
برگزاری آزمون صنایع دستی در روستای بیساران مورخ 26/2/1390(1) گزارش سفر مقام عالی وزرات تعاون و هیئت همراه به شهرستان سروآباد(1) تعاونو علی البر والتقوی(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها1(1) دستور العمل تشکیل شرکت های تعاونی و اتحادیه ها 2(1) تماس با اداره کل تعاون استان کردستان و شهرستانها(1) اطلاعات عمومی شهرستان مریوان(1) وضعیت زمین و زلزله در منطقه سروآباد(1) دریاچه زریبار و تاریخچه آن(1) ٩٣ درصد جمعیت سروآباد در تعاونی‌ها عضویت دارند .(1) نمایی از شهرستان سروآباد و تاریخچه آن(1) پیشینه تاریخی اورامانات(1) موقعیت جغرافیای شهرستان مریوان(1) 60 مورد از بایسته های نظام مالی شرکت های تعاونی(1) موقعیت جغرافیایی شهرستان سروآباد(1) بازارچه ها تدبیری برای معیشت مرزنشینان و امنیت مناطق مرزی(1) مالیات بر درآمد اتفاقی(1) مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی(1) پرسش و پاسخ مالیاتی 2(1) مرجع حل اختلاف مالیاتی (ماده 244 تا 251 قانون مالیاتهای مستقیم) :(1) مواد 189 الی 202 قانون مالیاتی (مواد بخشیدگی قوانین مالیاتی)(1) ماده 131 قانون مالیات مستقیم(1) وزیر تعاون خبر داد:معافیت مالیاتی تعاونی ها در سال آینده(1) اعمال ۲۵ درصد تخفیف مالیاتی تعاونی‎ها(1) مزایای تشکیل شرکتهای تعاونی(1) ویژگیهای تعاون(1) کاهش قیمت محصولات تعاونی ها با هدفمندی یارانه ها(1) روستای دیوزناو(1) ظرفیت خالی دربخش پرورش ماهیان سردآبی کردستان به انتظار بهره برداراست(1) بزرگترین مجتمع پرورش ماهی خاورمیانه نیازمند اعتبار است(1) رئیس اداره تعاون سروآباد گفت: به زودی کلنگ 96 واحدی مسکن مهر سروآباد به زمین زده می‌شود.(1) تیر سال ۹۰ آخرین فرصت تعاونی‌ها برای اخذ اعتبار ایران کد(1) اساسنامه شرکت های تعاونی در سال 89(1) حداقل انتظارات قانونی اداره تعاون از شرکتهای تعاونی(1) عملکرد تعاونی های مرزنشین تا 30/9/88(1) ‹‹ دستورالعمل تشكیل تعاونیها ››(1) بایسته های بودجه سال 90(1) ضرورت ها و بایسته های مبارزه با فقر(1) بایسته‌های اقتصادی و کلیدواژه‌های امید‌بخش(1) جایگاه بانک مرکزی در دیگر کشورها(1) منابع صندوق توسعه ملی فقط برای بخش‌های غیردولتی(1) داروی تلخ برای درمان اقتصاد بیمار ایران(1) اشتغال، چالش عمده اقتصاد ایران(1) مالیات به زبان ساده(1) مالیات بر ارزش افزوده چگونه محاسبه می شود(1) برخی از مواد قوانین مالیاتی(1) چگونه یک تعاونی را شروع کنیم(1) بررسی نقش تعاونی ها در اقتصاد ملی کشورها؛(1) عوامل موثر بر توانمند سازی تعاونی ها(1) آسیب شناسی تعاونی های مرزنشین(1) نقش تعاونی ها در اقتصاد جهان(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون1(1) لیست نمرات اسامی حاضر در آزمون قانون و مقرات بخش تعاون 2(1) دانستنی های مالیاتی(1) 70 هزار نفر در تعاونی‌های مرزنشین كردستان فعالیت می‌كنند(1) فرماندار شهرستان سروآباد:سهام عدالت نقش مهمی در افزایش سطح رفاه اقشار كم‌درآمد داشته است(1) بخشنامه شرایط معافیت مالیاتی شركتهای تعاونی و خصوصی(1) متن بخشنامه(1) مالیات بر درآمد شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری(1) درباره شرکت تعاونی :(1) اخذ ایران کد(1) وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت(1) پرسش و پاسخ ( ثبت شرکت ها ، رتبه بندی شرکتها )(1) انواع تعاونیها(1) تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی(1) برداشت انار در باغ های سروآباد(1)
نظرسنجی
 • سایت اداره تعاون شهرستان سروآباد تا چه اندازه توانسته است رضایت مندی شمارا بدست آورد؟
 • جستجو
  آمار
  :: بازدید های امروز:
  :: بازدید های دیروز:
  :: بازدید های این ماه:
  :: بازدید های ماه قبل:
  :: بازدید های کل:
  :: كل مطالب :
  d2m6jirylce8ycvutzwp.jpg kk3hfpyykl9f2dru9up7.jpg 2ol5izoa60vb8r6kyeu4.jpg 17wt9do7csbnxyhfse8p.jpg 7gehij6n0mw7jiqjjqy.jpg
  لینکستان
  دیگر

  ((سال تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى بر ملت شریف ایران بخصوص تعاون گران ایران اسلامی مبارک باد))
  ............((تعداد 46 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سمت های هیات مدیره،مدیر عامل و بازرس در شرکتهای تعاونی شهرستان سروآباد جذب شدند.))............ روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد ،مقدم شما را به این سایت گرامی می دارد

  سلام بازدید کننده عزیز **** **** جهت بهتر شدن سایت نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قمست ارتباط با مدیر سایت ثبت نمایید ****با تشکر روابط عمومی اداره تعاون شهرستان سروآباد
  نوشته11
  وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت
  نوشته : آزاد جام خانه | درتاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1389 | درساعت : ساعت 09 و 29 دقیقه و 57 ثانیه
  موضوع : وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت ،


  وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت

  وضعیت تعاون در نظر مجلس و دولت

  تعاون

  بخش اقتصاد- در مطلب قبلی با عنوان جایگاه بخش تعاون و چالش در بورس به بررسی جایگاه تعاون پرداختیم. دراین مطلب مختصری از گزارش مجلس شورای اسلامی درباره فرآیند توسعه تعاون ذکر میشود

  مجلس شورای الامس در گزارش خود چنین نتیجه گیری کرده است:

  در حال حاضر بخش تعاون در مسیر تحقق اهداف توسعه‌ای با مشكلات بسیار جدی مواجه است كه حل آنها مستلزم شناسایی موانع و طرح راهكارهای رفع این مشكلات است.

  قانون اجرای سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی، لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اصلاح قانون بخش تعاون در این برهه از زمان فرصت‌های مناسبی را برای رفع موانع پیش‌روی بخش تعاون قرار داده است اما متأسفانه وزارت تعاون در اجرای سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی در حوزه تعاون علی‌رغم پیش‌بینی و تدارك انواع كمك‌ها، مشوق‌ها و حمایت‌های بی‌دریغ از قبیل انواع تخفیف‌های مالیاتی، كمك‌های بلاعوض، تخفیف‌های بیمه‌ای، پرداخت یارانه‌ سود تسهیلات بانكی و دیگر ابزارهای حمایتی توفیق چندانی نداشته است.

  بخش تعاون در تشكیل و راه‌اندازی تعاونیهای نوع جدید "فراگیر ملی و تعاونی سهامی عام و غیره " علی‌رغم تصویب ردیف‌های بودجه‌ای قابل توجه موفق نبوده و تا كنون تنها هشت تعاونی فراگیر ملی ثبت شده و در انتظار دریافت تسهیلات حمایتی هستند كه البته این بخش در تأمین اعتبارات حمایتی این دسته از تعاونی‌ها هم نیازمند كنكاش و ممارست بیشتری است.

  وضعیت اشتغالزایی در بخش تعاون متناسب با تعداد تعاونی‌ها و اعضای این تشكل‌ها نیست، به نظر می‌رسد تشكیل و راه‌اندازی تعاونیهای جدید لزوماَ توأم با پیشرفت و توسعه مستمر و مداوم نیست.

  در تنظیم قانون جدید تعاون متأسفانه به صورت جزعی تصمیم‌گیری شده و این قانون با 34 آئین‌نامه و الحاقیه نمی‌تواند تأمین كننده انتظارات و الزامات بخش تعاون باشد.

  تعاون

  این بخش در خصوص تأمین سهم خود از محل واگذاری‌ها و حمایت از تشكل‌های تعاونی سهام عدالت برای ورود به بورس نیز دستاورد مطلوبی نداشته و باید در این خصوص منتظر تصمیم سیاستگذاران باشد.

  تضادهای قانونی به دلیل تلاقی حوزه‌ای برخی تعاونی‌ها و عدم موفقیت تعاونیهای اعتباری در تأمین سهم درخور از بازارهای پولی و مالی سبب شده است بسیاری از تعاونی‌ها در تأمین پیش‌نیازهای فعالیتی با مشكلات جدی مواجه و تا حد سكون و تعطیلی پیش بروند.

  در ادامه این گزارش بد نیست ذکر کنیم که  دولت گسترش تعاونی ها را به خوبی پیگیری می کند. وزیر تعاون در گفتگو با مهر از ایجاد بیمه تعاونی سخن گفت و افزود مطابق سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، 30 درصد از عواید حاصل از فروش سهام شرکتهای دولتی نیز باید به بخش تعاون اختصاص یابد. بنابراین حمایت از اقتصاد تعاونی و توانمندسازی مردم برای حضور در فعالیتهای اقتصادی، موضوعی است که اختصاص بخشی از منابع حاصل از فروش شرکتهای دولتی به دنبال دارد.

  گفتنی است، یکی از ضروری ترین نیازهای بخش تعاون برای دستیابی به سهم 25 درصدی در شرایط فعلی، منابع مالی و تسهیلاتی مناسب و تزریق آن به تعاونیها است که بر اساس اصل 44 قانون اساسی، تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به 25 درصد برسد.

  محمد عباسی در گفتگو با مهر، با تاکید بر این مطلب که به صورت کلی خصوصی سازی در ایران به ویژه در سالهای اخیر خوب پیش رفته است، اظهار داشت: در دولتهای نهم و دهم در بخش خصوصی سازی و فروش شرکتهای دولتی عملکرد مناسبی صورت گرفته است.

  وزیر تعاون ادامه داد: البته اگر منظور از عملکرد خصوصی سازی، سازمان خصوصی سازی است که باید گفت لازم است تا این سازمان کمی بیشتر برنامه های خود را با سیاستهای اصل 44 قانون اساسی هماهنگ کند.

  عباسی خاطر نشان کرد: این موارد در قانون اصل 44 هم آمده است، هم اکنون مراحل واگذاری امور از بخش دولتی به تعاونیها نیز به معنی خصوصی سازی در حال انجام است.

  وی  در زمینه آخرین اقدامات بعمل آمده برای تاسیس اولین بیمه تعاونی سهامی عام در کشور، با تاکید بر انجام مراحل مقدماتی کار، گفت: در حال حاضر با فراهم شدن مقدمات کار، ما منتظر انجام مراحل بعدی هستیم.  لوگوها
  دوستان
  فال حافظ
  آرشیو ماهانه
  ارتباط با مدیر
  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  کد جستجوگر گوگل
  دریافت كد
  Powered by
  Abzarak.com

  تعبیر خواب آنلاین

  تعبیر خواب

  دیکشنری آنلاین

  دیکشنری آنلاین

  خدمات وبلاگ نویسان // setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);